Katalog on - line

Od 11 maja GBP w Charzykowach otworzyła się dla swoich czytelników.. Należy także zauważyć, że wraz z ponownym otwarciem, Biblioteka udostępniła swoim czytelnikom Katalog Online.

Biblioteka w Charzykowach umożliwiła swoim czytelnikom przeglądanie swoich zasobów przez Internet.   |  fot. nad.

Dzięki któremu czytelnicy, pomimo braku wolnego dostępu do książek, mogą sami przeglądać zasoby Biblioteki. Wszystkie informacje znajdują się pod tym linkiem https://www.gokchojnice.pl/biblioteka/aktualnosci/9836/biblioteka-juz-otwarta/ W dniach 8-15 maja GBP obchodziła ważne biblioteczne wydarzenie, a mianowicie Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Jest to okres, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: spotkań, konferencji czy warsztatów. Hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek brzmiało „Zasmakuj w Bibliotece”. Niestety obchody tego wydarzenia w tym roku zostały ograniczone w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, jednakże Biblioteka w Charzykowach pamiętała o swoich użytkownikach!

Jej propozycją był krótki cykl filmów o życiu zza bibliotecznej lady, bo jak wiadomo, należy zacząć od podstawowych składników, aby w czymś zasmakować. Dla wiernych widzów przygotowane zostały zagadki i nagrody. Jeśli są Państwo ciekawi, jak wygląda życie Bibliotekarek i jakie osoby pracują w GBP w Charzykowach zapraszamy serdecznie do zapoznania się z serią „Zasmakuj w Bibliotece” https://www.youtube.com/playlist?list=PL-515UzrVJfRMr_rkKmEYpg-PWsV19Puo

Oprócz filmów, na stronie GBP w Charzykowach od poniedziałku 11 maja do piątku 15 maja pojawiały się ciekawe artykuły dotyczące Bibliotek i Bibliotekarzy. Warto śledzić tę stronę, bo zakończenie Tygodnia Bibliotek nie oznacza, końca atrakcji przewidzianych dla użytkowników [https://www.gokchojnice.pl/biblioteka/aktualnosci/]

Agnieszka Dura