Kaszuby w Szydłowcu

W tym roku Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej „Kaszuby” prezentował swój program taneczno - muzyczno - wokalny na scenie podczas tegorocznych Dni Chojnic i XXI Światowego Zjazdu Kaszubów w Chojnicach.

Zespół ma na koncie sporo nagród i wyróźnień, teraz do kolejnej puli nagród doszła kolejna.   |  fot. (nad.)

„Kaszuby” także przebywały w Szydłowcu i uczestniczyły w XXVII Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety organizowanym przez Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek. Po obejrzeniu 21 prezentacji konkursowych jury przyznało:

w kategorii – taneczne zespoły folklorystyczne: poza I nagrodą, której nie przyznano i II nagrodą, dwie równorzędne III nagrody dla zespołu z Puław oraz Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej „Kaszuby”,

w kategorii – kapele i zespoły folkowe:

poza I i II nagrodą, dwie równorzędne III nagrody dla kapeli  ludowej z Grabownicy Starzeńskiej oraz Kapeli Ludowej „Kaszuby” (przyp. org.) z Chojnic.

Obecnie dwie grupy taneczne (młodsza – kl. 1-4, starsza - kl. 5-7) Zespółu „Kaszuby",  których uczestnikami są uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej Swornegacie wzbogacają swój repertuar o nowe pieśni i tańce kaszubskie .

 Włodzimierz Łangowski

 1. 30 września 2019  12:19   Gratulacje !!! (1)   anonim

  Życzę dalszych sukcesów !!!

  1
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 30 września 2019  18:44   Podziękowanie   Zespół pieśni i tańca ziemi Chojnickiej,, Kaszuby&

   Dziękujemy bardzo

   1
   0