„Kaszubskie Czwartki”

Czwartki Kaszubskie w Swornegaciach stały się już tradycją. Co roku w tej niewielkiej, turystycznej miejscowości w Borach Tucholskich odbywają się imprezy, w trakcie których można posłuchać kaszubskiej muzyki.

Jak zawsze będzie można posłuchać kaszubskiej muzyki, wysłuchać ciekawych narracji, opowiadań i dowcipów w języku kaszubskim.   |  fot. GOK Chojnice

Oraz zapoznać się z miejscowymi obyczajami, czy pośmiać z dowcipów gawędziarzy. Każdego lata, co czwartek przed Kaszubskim Domem Rękodzieła Ludowego występuje inna kapela - muzycy nie tylko grają na żywo, ale opowiadają też zabawne historyjki po kaszubsku czy prezentują lokalne tańce i zabawy.

Dużą atrakcje stanowi możliwość spróbowania potraw kuchni regionalnej, takich jak chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, kuch na młodzach czy brejka.  Dotychczas „Czwartki Kaszubskie” cieszyły się sporą popularnością. Wzbudziły zainteresowanie wśród turystów, którzy licznie przybywają do Sworów - mieli oni okazję, by zapoznać się z lokalnymi obyczajami, dowiedzieć się czegoś ciekawego i po prostu doskonale bawić.  

Drugi Czwartkowy Wieczór Kaszubski odbędzie się  jutro (11.07.). Wydarzenie współfinansowane ze środków Powiatu chojnickiego i Gminy Chojnice.

(red.)

Zapisz