Karty rozdane. Marek Szczepański nowym starostą chojnickim! Mariusz Paluch wicestarostą!

Stanisław Skaja nie będzie już starostą chojnickim. Zastąpi go dotychczasowy wicestarosta Marek Szczepański. Jego zastępcą będzie natomiast Mariusz Paluch. Skaja zostanie etatowym członkiem zarządu. To efekt zawartej umowy koalicyjnej w powiecie.

Marek Szczepański zastąpi Stanisława Skaję na stanowisku starosty chojnickiego.   |  fot. (olo)

O efektach umowy zawartej pomiędzy Koalicją Obywatelską a komitetami burmistrza Arseniusza Finstera i wójta Zbigniewa Szczepańskiego oraz Bezpartyjnymi Samorządowcami poinformowano dziś na konferencji prasowej, w której uczestniczyli wspomniani już Stanisław Skaja, Marek Szczepański, Mariusz Paluch oraz włodarze miasta Arseniusz Finster i gminy Zbigniew Szczepański, a także Robert Skórczewski, przewodniczący Rady Powiatu.

W nowej kadencji starostą będzie Marek Szczepański, wicestarostą Mariusz Paluch, a etatowym członkiem zarządu Stanisław Skaja. W zarządzie (nieetatowo) będą też Stefania Majewska-Kilkowska i Jarosław Schumacher. Przewodniczącym rady powiatu będzie nadal Robert Skórczewski, jego zastępcami Bożena Stępień i Mateusz Łangowski.

Formalnie zamiany te zostaną dokonane na najbliższej sesji Rady Powiatu i zadecyduje o tym Rada. Zawarta koalicja liczy jednak 13 osób i jak wiadomo będzie to większość w Radzie. Dziś wszyscy obecni mówili o dobrej dotychczasowej współpracy i chęci kontynuowania pracy na rzecz rozwoju powiatu chojnickiego.

Tekst i fot. (olo)

W związku z faktem pojawiania się komentarzy, które z uwagi na swą pozamerytoryczną treść, nierzetelność lub nieprawdę naruszają godność osób wymienionych w artykule, możliwość dodawania wpisów na prośbę osób zainteresowanych zostaje zablokowana.

Zapisz