Kajakarz znalazł zwłoki w rzece

Dziś (23.08). około godz. 10.00 policja otrzymała zgłoszenie o zwłokach znajdujących się w rzece Wda, w okolicy miejscowości Wojtal w powiecie chojnickim. Natrafił na nie kajakarz. Zadysponowano straż pożarną, która wydobędzie ciało.

Zwłoki wydobyli strażacy z rzeki. Postępowanie będzie prowadzić policja.   |  fot. nadesłane

Dzisiaj ok. godziny 10 dyżurny chojnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że kajakarz zauważył dryfujące zwłoki. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji, który potwierdził informację. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż jest to 71- letni mieszkaniec gminy Karsin. Policjanci oraz technik pod nadzorem prokuratora przeprowadzili w tym miejscu czynności procesowe.

Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która wyjaśni bliższe okoliczności śmierci. Obecnie śledztwo w tej sprawie prowadzi chojnicka prokuratura - informuje Magdalena Zblewska, rzecznik KPP w Chojnicach.

Aktualizacja 25.08. Prokuratura informuje, że z oględzin oraz przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci było najprawdopodobniej utonięcie. Na ciele mieszkańca gminy Karsin nie ujawniono obrażeń. Śledczy czekają jeszcze na wyniki badań, m.in. z zakresu zawartości alkoholu.

KPP. (red.) Fot. nadesłane