Kadrowicz Piotr Szczukowski

Trener Męskiej Młodzieżowej Kadry Narodowej Marcin Stankiewicz powołał na ostatnie zgrupowanie sześciu zawodników w wieku junior 15 - 16 lat, które odbędzie się w Szczecinie w dniach 24 – 30.10. br.

Piotr Szczukowski z trenerem Marcinem Gruchałą.   |  fot. nadesłane

Podczas konsultacji trenerzy przewidzieli start w Niemczech na turnieju "Brandenburgia Cup" i 30 października wylatują do Rosji na Mistrzostwa Europy Juniorów.

Wśród wybrańców na mistrzostwa Europy znalazł się zawodnik Boxing Team Chojnice Piotr Szczukowski, który od ponad dwóch lat nie przegrał ani jednej walki zdobywając w międzyczasie dwa tytuły mistrza Polski oraz zwyciężał w kilku międzynarodowych turniejach.

- Ostatnio Piotr wygrał silnie obsadzone turnieje w Grudziądzu gdzie w finale wygrał z Rosjaninem i Bydgoszczy gdzie w finale pokonał Białorusina. Liczymy więc że Piotr pójdzie w ślady swoich koleżanek z klubu Larysy Sabiniarz i Weroniki Zakrzewskiej , które zdobyły tytuły mistrzyń Europy – mówi Marcin Gruchała.

Treningi zespołu przygotowującego się do startu w Mistrzostwach Europy Juniorów – „ANAPA 2014” poprowadzą  asystent Trenera Młodzieżowej Kadry Narodowej PZB Karol Chabros oraz trener współpracujący z PZB Marcin Gruchała, którzy również będą sekundować podczas mistrzostw Europy.

Kadra zawodnicza:

Damian Durkacz – waga 48 kg – KS „Garda” Gierałtowice; trener klubowy Ireneusz Przywara.

Piotr Szczukowski – waga 52 kg – KS „Boxing Team” Chojnice; trener klubowy Marcin Gruchała.

Krystian Papis – waga 54 kg – KS „RUSHH” Kielce; trener klubowy Grzegorz Nowaczek.

Karol Kowal – waga 57 kg – BKS „Skorpion” Szczecin / SMS Szczecin; trener klubowy Patryk Tkaczyk.

Eryk Apresyan – waga 63 kg – KS „Zawisza” Bydgoszcz; trener klubowy Paweł Matuszewski.

Filip Foryś – waga 80 kg – BKS „Skorpion” Szczecin trener klubowy Jarosław Poznański.

M.G.

1. 9 października 2014  11:39   Sukcesy klubu Boxing Team są ...   Ciągły Obserwator

Sukcesy klubu Boxing Team są wręcz przygniatające w stosunku do drugiej sekcji i trzeba sobie zadać pytanie.Czy podział finansowy "po równo" jest tak samo sprawiedliwy jak podział pieniędzy w chojnickiej piłce nożnej pomiędzy Chojniczanką ,a Kolejarzem.Tam jest podobna dysproporcja sportowa.Pozdrawiam sympatyków sztuk walki oraz trzyma kciuki za reprezentanta Polski,Chojnic i Okolic.