Jutro zwiększone policyjne kontrole

W najbliższy piątek pomorscy policjanci zwrócą szczególną uwagę na kierujących, niestosujących się do ograniczeń prędkości. Celem wzmożonych kontroli jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

13 sierpnia policjanci przeprowadzą działania ukierunkowane na ujawnianie kierowców poruszających z się z nadmierną prędkością.   |  fot. KPP

Policjanci  wyposażeni w mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z  wideorejestratorami będą patrolować pomorskie drogi, zwłaszcza w miejscach w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń. Dobre warunki drogowe sprzyjają rozwijaniu niezgodnych z przepisami prędkości. Do najtragiczniejszych zdarzeń dochodzi na prostym odcinku drogi, na suchej nawierzchni, więc w warunkach, w których teoretycznie powinno być najbezpieczniej.

Podczas kontroli drogowej policjant sprawdzi czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach lub innych, dostosowanych do wzrostu i masy ciała urządzeniach. Każdy kierowca zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety nadal zdarza się, że za kierownicę wsiadają osoby pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Między 25 czerwca a 31 lipca, pomorscy policjanci zatrzymali 289 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie. W działaniach wezmą policjanci należący do grupy SPEED. Mogą oni przekraczać granice powiatów, więc może zdarzyć się, że pojazdy z terenu Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku będą patrolowały okolice Kartuz.

KPP