Jutro więcej funkcjonariuszy w okolicach przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych

13 września policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzą na terenie powiatu chojnickiego działania „Bezpieczny pieszy", których celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.

Działania "Bezpieczny pieszy" mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem.   |  fot. KPP

Oraz przypomnienie, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg. 13 września zostaną przeprowadzone ogólnokrajowe działania „Bezpieczny pieszy". Celem akcji jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu.

Poprawiająca się infrastruktura drogowa, coraz lepsze pojazdy z wydajnymi silnikami sprzyjają rozwijaniu większych prędkości. Nowoczesne systemy natomiast budują poczucie bezpieczeństwa, którego nie mają niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Kask rowerowy nie jest w stanie zastąpić pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych oraz karoserii.

Pieszy nie ma nawet kasku. W przypadku zderzenia z pojazdem skazany jest na ciężkie obrażenia. W momencie uderzenia z prędkością większą od dozwolonej w obszarze zabudowanym, jego szanse na przeżycie drastycznie maleją. W trakcie jutrzejszych działań będzie można spotkać większą liczbę funkcjonariuszy w okolicach przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych. Mundurowi zwrócą także uwagę na odcinki dróg, gdzie piesi oraz rowerzyści zmuszeni są do korzystania z jezdni.

KPP

Zapisz