Jutro ważny dzień dla uczniów

Jutro absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów dowiedzą się czy i do jakiej szkoły zostali zakwalifikowani. Sprawdziliśmy statystyki chętnych do poszczególnych placówek w Chojnicach oraz liczbę wolnych miejsc.

W piątek pojawią się już listy z nazwiskami uczniów przyjętych do szkół.   |  fot. ilustracyjne

Kilka dni temu zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w powiecie chojnickim. - W tym roku przygotowaliśmy miejsca dla 1214 absolwentów oddziałów gimnazjalnych oraz 1246 miejsc dla absolwentów VIII klas szkół podstawowych, czyli łącznie 2460 miejsc w 79 oddziałach. Z uwagi na duże zainteresowanie uczniów zarząd powiatu postanowił zwiększyć liczbę oddziałów w szkołach. Łącznie utworzono 82 oddziały (po 41 oddziałów w każdym cyklu kształcenia) oraz zapewniono kształcenie dla 2528 uczniów – informują w powiecie chojnickim.

Liczba chętnych do Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 w Chojnicach to z pierwszej preferencji 149 osób na 160 miejsc. II LO wybrało w pierwszej preferencji 195 osób na 160 miejsc. Do LO im. Filomatów podanie złożyło 218 uczniów na 160 miejsc, a do Technikum im. Stefana Bieszka chce uczęszczać 85 osób, a miejsc jest 64. Technikum nr 1 wybrało jako priorytet 164 uczniów na 157 miejsc. Do Technikum nr 2 chce się wybrać 152 uczniów na 128 miejsc, a do Technikum nr 3 papiery złożyło 97 osób na 97 miejsc.

- Uwzględniając możliwości kadrowe oraz lokalowe w przypadku zainteresowania grupy liczącej co najmniej 32 uczniów, istnieje możliwość utworzenia dodatkowych oddziałów w LO w Czersku, KLO w Brusach oraz Branżowych Szkołach I stopnia w w Brusach i Chojnicach – informują w powiecie. W niektórych szkołach dokonano zmian. Podajemy szczegóły za stroną powiatu chojnickiego.

Na wniosek dyrektora Technikum nr 2 w Chojnicach dokonano następującej zmiany w ofercie edukacyjnej dla absolwentów VIII klasy szkoły podstawowej, uwzględniając brak zainteresowania ze strony uczniów – zmniejszono wielkość oddziałów w kierunkach technik ekonomista z 1 do 0,5 oddziału, technik rachunkowości z 1 do 0,5 oddziału.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach zmieniono liczbę miejsc dla absolwentów VIII klasy szkoły podstawowej w następujących zawodach: technik budownictwa – z 1 do 0,5 oddziału, technik informatyk - zwiększono z 1 do 1,5 oddziału. Zostaje zachowana łącznie pierwotna liczba 5 oddziałów.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnicach, z uwagi na brak wystarczającej liczby chętnych uczniów, zrezygnowano z naboru uczniów (absolwenci VIII klasy szkoły podstawowej) na kierunek technik pojazdów samochodowych.

W Technikum nr 3 w związku z pismem dyrektora szkoły zwiększono liczbę oddziałów dla absolwentów VIII klasy szkoły podstawowej technik fotografii i multimediów z 0,5 do 1 oddziału, technik grafiki i poligrafii cyfrowej z 0,5 do 1 oddziału oraz dla absolwentów oddziału gimnazjalnego: technik fotografii i multimediów z 0,5 do 1 oddziału, technik grafiki i poligrafii cyfrowej z 0,5 do 1 oddziału. Łącznie zwiększono nabór o 2 oddziały.

Pozostały jeszcze wolne miejsca dla absolwentów gimnazjów w następujących szkołach: w Liceum Ogólnokształcącym im. Wincentego Pola w Czersku w klasie biologiczno- chemicznej, w Technikum nr 4 w Chojnicach w klasie technik pojazdów samochodowych oraz Branżowej Szkole I stopnia nr 2 w Chojnicach w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnicach, w Branżowej Szkole I stopnia w Malachinie oraz w Brusach.

(olo)

  1. 12 lipca 2019  19:57   15 lat   anonim

    15 lat temu za moich szkolnych czasow tez bylo wiecej chetnych jak miejsc w szkolach i jakos nikt z tego powodu nie robil burzy, co to sie teraz dzieje...

    3
    2