Jutro policyjne kontrole drogowe

We wtorek, 8 stycznia, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

Celem kontroli będzie egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.   |  fot. KPP

Oraz uświadomienie kierującym jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość. Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków spowodowanych przez kierujących. We wtorek pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość.

Przypominamy kierowcom, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas. Minięcie policyjnej kontroli nie oznacza, że można poruszać się z nadmierną prędkością. Może się okazać, że kilkaset metrów dalej spotkamy następną kontrolę prędkości. Podczas działań zostaną wykorzystane ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestrator.

Policjanci zwrócą uwagę na inne wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo kierującego oraz pasażerów, w tym korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie najmłodszych. Każdy zatrzymany do kontroli zostanie przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

KPP

Zapisz

 1. 7 stycznia 2019  18:58   A przejazd Komendanta? (1)   odblskowy pieszy

  I na bilbordach pokazany zostanie Komendant KPP Chojnice jako bohater przejazdu ul. Drzymały na jak to On widział pomarańczowym świetle. PS. Jakoś w kodeksie ruchu drogowego nie zauważyłem wzmianki o POMARAŃCZOWYM świetle na sygnalizatorach. Zapewne prawo jazdy otrzymał jako gratis do dyplomu ze Szczytna>).

  13
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz