Jubileuszowy rycerski turniej

Tegoroczny turniej rycerski w Chojnicach zaplanowany 27 sierpnia zapowiada się interesująco. Co roku jest on wspomnieniem epilogu wojny trzynastoletniej, której ważnym elementem było oblężenie Chojnic i powrót miasta do macierzy.

Warto zarezerwować sobie czas 27 sierpnia na X Turniej Rycerski.   |  fot. (ro)

W tym roku przypada 550 rocznica tego wydarzenia. - Tegoroczny turniej obok tradycyjnych elementów, będzie miał ciekawa ofertę edukacyjną – zdradza Bogdan Kuffel, nestor chojnickiego bractwa rycerskiego herbu Tur.

- Chojnickie Centrum Kultury organizuje warsztaty plastyczne, będzie nauka barwienia tkanin, edukacyjne zabawy z pracownikami harcerskiego ośrodka w Funce i Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Nowinką będzie też bieg sprawności par mieszanych.

Ponadto tradycyjnie odbędą się turnieje w walkach na miecze, o nagrody będą ubiegać się też łucznicy i kusznicy. Wieczorem w programie zaplanowane są koncerty, inscenizacja oblężenia Chojnic i fire show.

To jednak nie koniec obchodów 550 - lecia powrotu Chojnic do macierzy. We wrześniu jest planowana konferencja naukowa, wówczas także w Parku 1000 - lecia stanie rzeźba wyobrażająca Piotra Dunina, dowódcę polskich wojsk, który doprowadził do oswobodzenia Chojnic z rąk Krzyżaków.

(ro)