Josef Petrik z Czech trenerem Chojniczanki

Chojniczanka ma nowych trenerów. Zostali nimi ojciec i syn Josef Petrik i Josef Petrik junior. Z Chojniczanką pożegnali się już pierwsi piłkarze.

Asystentem 64 - letniego czeskiego szkoleniowca będzie jego syn, (na zdjęciu) także Josef.   |  fot. Luboš Kurzweil

- Josef Petrik senior przez większość swojej kariery był związany ze Slovanem Liberec gdzie pracował jako pierwszy trener, asystent czy dyrektor skautingu. W tym okresie m.in. trzykrotnie zdobył Mistrzostwo Czech (sezony 2001/02, 2005/06 i 2011/12). W europejskich pucharach dotarł do ćwierćfinału Pucharu UEFA (sezon 2001/02) i finału Pucharu Intertoto (sezon 2003/04). Otarł się także o Ligę Mistrzów (3 runda eliminacji do Ligi Mistrzów i dwumecz z AC Milan – sezon 2002/03).

- W sztabie Slovana pracował m.in. z obecnym szkoleniowcem Śląska Wrocław – Vitezslavem Lavicką. W ostatnim czasie pracował w sztabie szkoleniowym zespołu MFK Frydek Mistek (2 poziom rozgrywkowy w Czechach) oraz FK Prepere (4 poziom rozgrywkowy w Czechach). Josef Petrik junior natomiast przez kilka lat grał na polskich boiskach w Pelikanie Łowicz, GKP Gorzów Wielkopolski i Pogoni Szczecin. Jako trener pracował razem z tatą w MFK Frydek Mistek i FK Prepere, a wcześniej także w FK Turnov – informuje klub.

Wiadomo już, że w przyszłym sezonie kibice nie zobaczą w Chojnicach (przynajmniej nie w barwach Chojniczanki) m.in. zawodników: Deleu i Damiana Piotrowskiego, z którymi klub nie przedłużył wygasającej umowy oraz Tomasza Boczka, który odszedł za porozumieniem stron.

Aktualizacja: Z Chojniczanki odchodzi również Piotr Grzelczak, z którym klub nie przedłużył umowy. Wraz z końcem sezonu dobiegł końca okres wypożyczeń do Chojniczanki Rafała Kobrynia i Pawła Żyry i oni wracają do swoich klubów – Lechii Gdańsk i Zagłębia Lubin.

(olo)