Języki na najwyższym poziomie

Maj w Szkole Podstawowej w Charzykowach obfitował w konkursy. W minionym tygodniu odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego. Do zmagań przystąpiło 6 szkół podstawowych z powiatu chojnickiego.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Zespół Oświaty i wydawnictwo Macmillan.   |  fot. nad.

Uczestnicy zmierzyli się z testem, który badał nie tylko sprawność językową, ale i ogólną wiedzę związaną z językiem. W oczekiwaniu na wyniki uczniowie mieli okazję obejrzeć program artystyczny – pokaz tańca, recytację oraz piosenki w konkursowych językach.

Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy, z języka niemieckiego najlepszy okazał się Dominik Raith z SP nr 1 w Chojnicach, II miejsce zajęła Isabella Niewęgłowska z SP w Charzykowach, III miejsce wywalczył Maciej Bałaban z SP nr 1 w Chojnicach. Przyznano również dwa wyróżnienia: Zuzannie Machalewskiej z SP w Nieżychowicach oraz Mai Piekarskiej z SP w Charzykowach.

Z języka angielskiego I miejsce zajęła Nadia Stencel z SP nr 5 w Chojnicach, na II miejscu uplasowali się ex aequo: Julia Frankenstein z ZSP w Konarzynach, Filip Gawin z SP w Charzykowach oraz Nina Hajdamowicz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach, zaś III miejsce wywalczyła Maja Czartowska z SP w Charzykowach.

Dziękujemy uczestnikom i opiekunom za przygotowanie. Gratulujemy doskonałej znajomości języków. Organizatorki: Marta Mielke, Anita Fenske, Sabina Gołembka, Jolanta Drążkowska.

(nad.)

 1. 8 czerwca 2019  18:25   Brawo Panie ...   Chojniczanka

  Brawo Panie organizatorki Brawo uczestnicy konkursu.

  4
  0
 2. 8 czerwca 2019  18:24   Brawo dla Pań ...   Chojniczanka

  Brawo dla Pań organizatorek Brawo dla uczestników

  5
  0