"Jestem dumny ze swoich zawodników" - mówi trener

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Pułtusku, która odbyła się w dniach 9 -16.07. zawodnicy z klubu UKS Nowi Boxing Polnica w składzie Julia Wróbel, Klaudia Wehner i Karol Osipowicz walczyli o tytuły mistrzowskie.

Korzystnie zaprezentowali się na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zawodnicy UKS Nowi Boxing Polnica zdobywając dwa tytuły wicemistrzowskie i mistrza.   |  fot. (nad.)

Julia Wróbel w walce półfinałowej spotkała się z Zuzanną Zgradzińską z RMG Boks Ożarów, wygrywając jednogłośnie na punkty. W finale czekała na Julkę Rogalińską Wiktoria z klubu Skorpion Szczecin, która wygrała z Julią jednogłośnie na punkty i tym samym Julia Wróbel zdobyła srebrny medal i tytuł Vice Mistrzyni Polski w wadze 48 kg.

Klaudia Wehner trafiła w walce półfinałowej na zeszłoroczną Vice Mistrzynię Polski, Darię Sobolewską z klubu BKS Skorpion Szczecin, z którą po zaciętej walce Klaudia wygrała jednogłośnie na punkty. W finale Klaudia walczyła z Toborek Oliwią z Żoliborskiej Szkoły Boksu, która wygrała z Klaudią w 2 rundzie. Był to pierwszy start Klaudii na tak ważnych zawodach, w których oprócz ogromnego doświadczenia zyskała także tytuł Vice Mistrzyni Polski w wadze + 80 kg.

Karol Osipowicz (na zdjęciu z prawej) musiał stoczyć więcej walk w których udowadniał kto jest faworytem tegorocznych mistrzostw. W walce eliminacyjnej boksował z Hubertem Wardak z LKS Niedźwiedź Kętrzyn wygrywając w 2 rundzie, w walce ćwierćfinałowej pokonał na punkty Dawida Piaseckiego z Korony Wałcz i trafił do półfinału, w którym również wygrał jednogłośnie na punkty z Nicińskim Marcinem.

W finale Karol nie pozostawił wątpliwości kto jest królem wagi 57 kg i jednogłośnie na punkty wygrał z Kirpsza Kamilem z UKS Boxing Sokółka, zdobywając tytuł Mistrza Polski.  - Jest to wielki sukces naszych zawodników, trójka jechała i cała trójka została finalistami. Dwie dziewczyny Vice Mistrzyniami i chłopak Mistrzem. Jest to najlepszy wynik z województwa Pomorskiego podczas tych Mistrzostw. Jestem dumny z moich zawodników - dodaje trener Zbigniew Szulc.