Jest szansa na mural

Trwa internetowa zbiórka pieniędzy na pierwszy chojnicki mural. Miałby on powstać na ścianie kamienicy tuż przy „starym szpitalu”. - Jesteśmy po rozmowach z urzędem miasta, który bardzo pozytywnie i entuzjastycznie podszedł do tematu.

Na tej kamienicy ma powstać pierwszy mural.   |  fot. Mural Chojnice

- Wytyczyliśmy ścianę na której ma powstać ten mural. To Kościuszki 29 od strony „starego szpitala”, tj. róg ul. Okrężnej i Sukienników – mówi w imieniu Team Mural Chojnice Paweł Struś.

W skład grupy wchodzą: Paweł Struś, Sylwia Wróblewska, Joachim Dąbrowski, Małgorzata Dąbrowska, Jarosław Urbański, Daria Lunitz, Filip Tomiec, Piotr Górski oraz uznana artystka zajmująca się muralami Anna Eichler. Mural chojnicki jest w trakcie projektowania, ale miałby nawiązywać do miasta i jego mieszkańców.

- Chojniczanie do chojniczan i reszty świata. Chcemy pokazać, jakich utalentowanych artystów mamy w Chojnicach, poprawić samą estetykę w centrum miasta i dodać atrakcyjności strefie śródmiejskiej – dodaje Struś. Na ten cel potrzeba jednak dużych środków. Organizatorzy zdecydowali się na zbiórkę publiczną, gdyż nie mogą liczyć w tej kwestii na zbyt dużą pomoc ratusza. Zbiórka trwa tutaj: zrzutka.pl/zfssfu

(olo)

 1. 3 października 2019  10:05   super , bo strasznie to ...   anonim

  super , bo strasznie to wygląda

  8
  1
 2. 2 października 2019  21:03   Tylko nie jakichś "przeklętych"   GCH-0007

  bohaterów nowej historii Polski według PIS-u !

  16
  6
 3. 2 października 2019  18:43   Tylko niech nie wyskakują, z ... (1)   Donald Tusk :)

  Tylko niech nie wyskakują, z kaszubska tematyką. Chojnice to nie Kaszuby!!!

  21
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 4 października 2019  09:41   A niby co?   doucz się pan

   Jeśli nie Kaszuby to co? Do jakiego regionu pod względem etniczności zaliczyć nasze miasto? Skoro większość mieszkańców to Kaszubi, potomkowie Kaszubów o nieokreślonej przez siebie przynależności etnicznej, bądź będące Kaszubami z "jednej linii"?

   5
   3
 4. 2 października 2019  14:15   Mural (1)   Johoha

  Błagam, tylko nie wojna, Piłsudski, czy inne hołdy!! Niech to będzie radosny mural...wizytówka a nie zaduma!

  29
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 2 października 2019  15:26   Radosny układ biznesowo ...   anonim

   Radosny układ biznesowo polityczny rządzący naszym miastem od 30 lat.:)

   12
   7
 5. 2 października 2019  13:54   jolo (2)   Adi

  Morze udało by się tym artystom, odzwierciedlić klatkę schodową tego budynku na jego ścianie. Była by to piękna wizytówka administratora budynku, niebawem rozdadzą sobie premie 13-tki. Naprawdę ta klatka schodowa jest piękna i magiczna, "Ptaki" Hitchcocka to przy niej wysiadają. Jeśli ktoś jest w mieście to niech koniecznie zobaczy na co stać administratora.

  28
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 25 listopada 2019  10:35   Bardzo dobrym pomysłem jest ...   Gość

   Bardzo dobrym pomysłem jest odzwierciedlenie na ścianie klatki schodowej.Pożar w tej kamienicy był ok.17 lat temu,do tej pory nie bylo remontu.Sciana na której ma być mural od wewnatrz zimą jest oblodzona -wiszą na niej skrzynki z pradem.Wtedy jeszcze nie bylo wspólnoty mieszkaniowej We wspolnocie sa 4 mieszkania a do ZGM-ow nalezy 15 mieszkań Najemcy płacą od lat uczciwie czynsze.Więc pieniądze powinny być.

   1
   0
  • 4 października 2019  09:31   Przecież ten budynek należy ...   zdrowy

   Przecież ten budynek należy do wspólnoty mieszkaniowej. Gdyby wspólnota zebrała fundusze i zażyczyła sobie remontu klatki, ten na pewno zostałby wykonany. Jeżeli wspólnota czynszu nie płaci, członkowie nie są zainteresowani tym co dzieje się z ich pieniędzmi to jest tak jak jest. Kto ma Wam tą klatkę wyremontować i za co? krasnoludki?

   2
   4
 6. 2 października 2019  12:15   A na muralu będzie Pan ... (1)   anonim

  A na muralu będzie Pan Finster usmiechajacy się i pozdrawiajacy chojniczan!

  17
  12
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 2 października 2019  23:54   A dlaczego nie?   chojniczanka

   A dlaczego nie?

   9
   8