Jest podejrzenie zakażenia koronawirusem, nie idziecie na SOR i do opieki nocnej – zadzwońcie!

Mogłeś mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem? Zaobserwowałeś u siebie objawy takie jak gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem? Bezzwłocznie powiadom telefonicznie Stację Sanitarno - Epidemiologiczną.

Lekarze apelują, by z podejrzeniem koronawirusa nie wybierać się na SOR i do przychodni zdrowia!

Nie idź do szpitala ani przychodni. O to apeluje dyrektor ds. medycznych chojnickiego szpitala Piotr Wroński . Publikujemy treść jego posta.

"Do wszystkich znajomych z prośbą o udostępnienie informacji. Proszę Was zostańcie w domu. Jeżeli wróciliście z zagranicy, macie objawy zakażenia wirusem to dzwońcie do Sanepidu. Tam uzyskacie poradę co dalej robić. Stosujcie się do niej. Nie przychodźcie do naszego wspólnego chojnickiego szpitala. Nie idźcie na SOR bo tak Wam ktoś podpowiada.

- Nie idźcie do nocnego Poz. Dziś przez takie zachowanie 2 osoby z personelu są poddane kwarantannie. Oni już nie pomogą pacjentom. Jak nas nie będzie w szpitalu ( lekarzy, pielęgniarek, ratowników, diagnostów, całej ekipy szpitala) to Wam nikt nie pomoże jak nagle zachorujecie na ostre schorzenia. Do leczenia osób zakażonych koronawirusem są wyznaczone szpitale. Podejdźcie poważnie do tej prośby. Proszę"

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Komunikat SANEPIDU

Informacja z dnia 15 marca 2020 roku, godzina 14:00 związane z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie chojnickim:

liczba osób poddana kwarantannie domowej - 16

liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 - 3

ogólna liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 108

liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni - 0

Zapisz

 1. 16 marca 2020  06:58   Gdybyście umieścili triage przed POZ nocnym nie mielibyście pracowników w kwarantannie   Ewa S

  Zorganizujcie się zamiast pouczać naturalnie zdezorientowanych i wystraszonych ludzi. Najwyższy czas. To nie Lombardia, Warszawa czy Gdańsk tylko małe miasto i macie jeszcze czas na ustawienie triage. To Wy macie problemy a nie potencjalnie zainfekowani pacjenci.

  10
  5
  Odpowiedz
 2. 16 marca 2020  06:52   CZEKAMY NA JASNE INFORMACJE GDZIE W CHOJNICACH PRZYJMUJĄ Z KORONAWIRUSEM!   Darek

  i jak to wszystko wygląda praktycznie. Co mamy robić bo Gdańsk jest daleko! Ile czasu czeka się na przyjęcie w szpitalu w Chojnicach czy na karetkę? Co robić jak karetka się nie pojawia po 4-5 godzinach. W tym całym bajzlu organizacyjno-informacyjnym zafundowanym nam przez władze szpitala, miasto, państwo. Ludzie, normalną informację dajcie, co jest teraz, co będzie pojutrze, co za tydzień i za miesiąc, czego oczekiwać, na co się przygotować jak ktoś zachoruje. A nie jakieś posty prywatne dyrektora na fejsbooku do przyjaciół. To jest niepoważne. Prywatna medycyna publiczna w dobie największego zagrożenia kiedykolwiek???!!!

  13
  3
  Odpowiedz
 3. 16 marca 2020  06:42   Dlaczego personel na SOR i na nocnym POZ oraz w szpitalu nie jest zabezpieczony przed kwirusem?   Fgj

  Przecież to jasne, że ludzie będą tam przychodzić. A po drugie, wirus dotyczy wszystkich, a nie tylko przyjeżdżających z zagranicy. Aż dziw, że dyrektor ds. medycznych szpitala tego nie wie. Wszyscy nie przygotowani? Dziękujemy Państwu PiS!

  10
  9
  Odpowiedz