Jest kompromis ws. nowego boiska i miniparku obok Modraka

Udało się zmieścić na terenie pomiędzy Modrakiem, a powstającym żłobkiem - nowe boisko treningowe, i minipark osiedlowy. Kompromis został zawarty na nieformalnym spotkaniu w ratuszu radnych, w tym członków Komisji Kultury i Sportu.

W tym miejscu powstanie kolejne boisko treningowe kompleksu Modrak.   |  fot. (je)

W tym  samorządowców z Osiedla Hallera – Bursztynowe. Poinformował o tym na poniedziałkowej (12.09.) konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster, który był inicjatorem tego spotkania. Niestety, nie odbyły się te rozmowy na posiedzeniu komisji RM, jak zapowiadano na poprzedniej sesji RM.

Ostatecznie drugie boisko treningowe kompleksu Modrak będzie o wymiarach 94 m na 61 m. Będzie ulokowane w pobliżu ogrodów kamienic przy ul. Ceynowy oraz przy pobliskim Modrak-u. To obszar pokryty ukośnymi pasami.

plan miniparku i boiska.

Natomiast pozostałą część obszaru przy nowej drodze (dojazd do żłobka będącego w trakcie budowy), która połączy ul. Ceynowy (wjazd obok przedszkola) z wykonaną w ubr. ul. Rybacką na obrzeżu osiedla Bursztynowego, zajmie minipark osiedlowy. Będzie miał powierzchnię 10 tys. m2. Drzewa, które są pod ochroną, zostaną zachowane. Wycięte będzie tylko kilka drzew i krzewy, które rosną na terenie przyszłego boiska.

- Na najbliższej sesji Rady Miejskiej będzie zgłoszony projekt uchwały ws. kwoty 130 tys. zł na projekt nie tylko boiska. Te pieniądze pójdą także na projekt terenu rekreacyjnego. Cieszę się, że udało się doprowadzić do symbiozy sportu z oczekiwaniami mieszkańców – mówi burmistrz..

(je)