Jest choinka na rynku!

Dziś (poniedziałek) na Starym Rynku pojawiło się świąteczne drzewko. Akcja wymagała dźwigu i piły ... Bo trzeba było choinkę przystrzyc i usadowić tak, by solidnie stała.

I tradycji znów stało się zadość. W Chojnicach na rynku zagościł bożonarodzeniowy świerk, który wkrótce zostanie przystrojony różnorodnymi dekoracjami.   |  fot. Maria Eichler

Ponad godzinę trwał montaż na płycie rynku. Przechodnie wyciągali komórki i pstrykali fotki, by ten moment uwiecznić. Nic dziwnego, operacja wyglądała na dość karkołomną, bo co chwilę drzewo podnoszono do góry i przycinano. Choinka jest słusznych rozmiarów i bardzo kształtna. Na razie naga, czyli zielona, ale już za chwilę zabłysną na niej światełka i bombki. Tak by na 6 grudnia dzieciaki miały uciechę.

To widomy znak, że święta blisko i że trzeba ruszyć do sklepów w poszukiwaniu prezentów. Przypominamy, że można będzie je także kupić na jarmarku bożonarodzeniowym, na który od 14 grudnia zaprasza Promocja Regionu Chojnickiego. Może warto popatrzeć i skusić się na wyroby lokalnego rękodzieła. Zachęcamy, zwłaszcza że będzie też okazja nabyć regionalne smakołyki.

Tekst i fot. Maria Eichler


Zapisz

 1. 4 grudnia 2018  01:07   Jeżeli każdego roku ma być w tym miejscu choinka   Eko PIES

  to trzeba było posadzić taką 10 - 15 letnią /może starszą, nie znam się/ a nie każdego roku ścinać piękne drzewo.

  8
  4
  Odpowiedz
 2. 3 grudnia 2018  21:01   a skąd ta choinka? Bo jezeli ... (1)   gr

  a skąd ta choinka? Bo jezeli ktos podarował bo mu zawadzała i sąsiadom , lub sprawiała problem z bezpieczenstwem, to ok, ale jak z lasu???stracilismy 8 tys. ha wiec ta powinna zostac w lesie, tak sądzę.

  12
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 grudnia 2018  12:24   Choinka jest od kogoś z ...   Rafał

   Choinka jest od kogoś z Charzyków, były wycinana trzy drzewa bo komuś przeszkadzały to jedno jest podarowane nam. Dziękuje za drzewko :)

   3
   0
 3. 3 grudnia 2018  19:36   ehhh (2)   Renata

  drzewo rosło 50 lat, a zniszczą w 2 tygodnie dla ludzkich fanaberii

  13
  22
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 grudnia 2018  17:35   Świąt Pani nie obchodzi?   Ina

   Rozumiem, że wigilia Bożego narodzenia nie jest obchodzona w Pani domu. Karp i drzewko to tylko ludzkie fanaberie. Można jeść wodorosty i się przeżyję... Macie ludzie w sobie tyle goryczy tylko dlatego, że ktoś kogo nie darzycie sympatią rządzi miastem.

   1
   2
  • 3 grudnia 2018  19:42   Co?   Kocham święta

   ehhh....Co z ciebie za osioł!

   4
   5