„Jesień, jesień, ach to ty…”

W Funce, z inicjatywy Referatu Kultury, Sportu, Rekreacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w Chojnicach oraz Muzeum Janusza Trzebiatowskiego, odbył się po raz trzeci plener malarski.

Do obejrzenia wystawy zapraszają organizatorzy.

Zorganizowany dla uzdolnionej młodzieży i dzieci wszystkich chojnickich szkół podstawowych. asło przewodnie „Jesień, jesień, ach to ty….” stało się początkiem owocnej pracy trzydziestodziewięcioosobowej grupy młodych twórców. Pod bacznym okiem swoich nauczycieli, uczestnicy pleneru pełni werwy i artystycznego zapału malowali w plenerze. Otwarta przestrzeń, pulsujące światło, zmienność aury inspirowały do odważnych w kolorycie rozwiązań plastycznych.

Powstawały obrazy oparte na obserwacji natury jak i wyobrażeniowe. Najczęściej przedstawianymi fragmentami otaczającego krajobrazu był brzeg jeziora, las i otwarte pola. Podczas pleneru młodzi plastycy spotkali się z artystą Januszem Jutrzenką Trzebiatowskim, który ciepłymi słowami zachęcał uczestników do pracy twórczej. W ramach pleneru został zorganizowany konkurs plastyczny na temat „Opowieść o drzewie, które zamiast gałęzi miało ręce”. W tym temacie uczestnicy mogli czerpać ze swojej wyobraźni i w różnorodny sposób rozwiązywać plastyczne problemy.

Efekt pracy był imponujący a dziecięca wyobraźnia bez granic. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na wernisażu poplenerowych prac, 14 października w podziemiach kościoła gimnazjalnego przy Placu Kościelnym. Ta udana artystyczna inicjatywa jest wyrazem troski i dbałości organizatorów o rozwój talentów plastycznych dzieci i młodzieży naszego miasta. Spotkanie w Funce, wypełnione malowaniem, rozmowami o sztuce, pozwoliło także zintegrować grupę młodzieży o podobnych zainteresowaniach oraz środowisko nauczycielskie.”

Komisarz pleneru Violetta Klugowska


Zapisz