Jedyny taki koncert w roku

Wiedeń ma swą tradycje noworocznych koncertów, my też ją tworzymy. Już trzeci raz z Noworocznym Koncertem zawitali do Chojnic bydgoscy symfonicy i wyśmienici wokaliści. W trakcie imprezy nie zabrakło też życzeń, które złożył burmistrz miasta.

Dzisiejszy koncert zaskarbił sobie uznanie publiczności. Gwiazdy muzyki operowej, operetkowej i musicalowej, w połączeniu z widzami zagwarantowały niezapomniane przeżycia.   |  fot. (m.n.)

W sobotę 6 stycznia w koncercie "Wśród gwiazd" wystąpili znakomici soliści muzyki operowej i operetkowej z towarzyszeniem Orkiestry im. Johanna Straussa. W hali Centrum Park można było podziwiać kunszt artystyczny Dariusza Stachury (Teatr Wielki), Iwony Socha (Opera Krakowska), Grzegorza Szostaka (Opera Narodowa) Aleksandry Wiwała (Teatr Wielki) oraz Mateusza Stachury (Opera Podlaska).

Orkiestrą Symfoników Bydgoskich dyrygował Michał Kocimski, a o świetny noworoczny nastrój dowcipnie zadbała Emilia Czekała. Zabrzmiały poruszające arie operowe, wpadające w ucho fragmenty najpiękniejszych operetek, a nawet gorąca muzyka latynoska.

To był wyjątkowy wieczór, bowiem nie dość, że muzyczne kompozycje było można usłyszeć w bogatych, barwnych, orkiestrowych aranżacjach, to w dodatku na scenie pojawili się znakomici soliści, których często podziwiać możemy na szklanym, telewizyjnym ekranie.

Doceniła to liczna publiczność nagradzając artystów gromkimi oklaskami. Koncerty noworoczne cieszą się olbrzymią popularnością wśród chojniczan, a bilety zostały wykupione na długo przed tym muzycznym wydarzeniem.

(red.), fot. (m.n.)

Zapisz

 1. 6 stycznia 2018  21:57   Koncert (1)   Angelo

  Koncert super, szkoda tylko ze raz w roku! :)

  12
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 8 stycznia 2018  14:03   koncert   Grazyna z Koscierzyny

   Dobrze, ze chociaż raz w roku.bylo super,wspaniale

   1
   0