Jedna bramka przesądziła o awansie

Niestety nie udało się awansować do finału Pucharu Polski, po bardzo zaciętym meczu RD Ladies przegrały jedną bramką z rywalkami z Częstochowy.

Zawodniczki Red devils Ladies nie awansowały do dalszych rozgrywek Pucharu Polski.   |  fot. nad.

Red Devils Ladies Chojnice - UDJ-ISD Częstochowa 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

bramki: Wiktoria Słowy, Karolina Wierzbicka

Zespół ze „świętego miasta” lepiej rozpoczął spotkanie i objął prowadzenie 1:0 po golu w 2 minucie gry, ale klika minut później Wiktoria Słowy doprowadziła do remisu. Na kilkanaście sekund przed końcem pierwszej tercji Justyna Wójcik (wybrana później najlepszą zawodniczką całego turnieju) podwyższyła na 2:1 dla UDJ-ISD.

W drugiej tercji nasze dziewczęta rzuciły się do odrabiania strat, co udało w 16 minucie, kiedy Karolina Wierzbicka pięknym uderzeniem z przewrotki strzelił na 2:2.  W trzeciej odsłonie spotkania RD Ladies uparcie atakowały mając przewagę z gry, ale to broniące się rywalki zdobyły trzeciego gola. Do końca spotkania trwał napór naszej drużyny, ale bramkarka rywali wyczyniała cuda w bramce i niestety nie udało się doprowadzić do dogrywki.

Mecz o 3 miejsce

Red Devils Ladies - Marcus Gdynia 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Niecodziennym, bardzo niskim wynikiem z zaledwie dwoma bramkami zakończył się mecz o 3 miejsce w turnieju Pucharu Polski Kobiet w Beach Soccera. W niesprzyjającej aurze, przetrzebione kontuzjami nasze dziewczęta walczyły z zawodniczkami Marcus Gdynia. Rywalki pierwsze zdobyły bramkę, w drugiej tercji podwyższyły na 2:0 i przez całe spotkanie skutecznie broniły wyniku. Nasz zespół był stroną atakującą, ale zawiodła skuteczność, duży wpływ miało już zmęczenie turniejowe i osłabienie brakiem kilku kontuzjowanych zawodniczek.

Podsumowując pozostały duży niedosyt, zarówno wśród trenerów jak i zawodniczek. Drużyna była dobrze przygotowana, jednak w kluczowych dwóch meczach zabrakło skuteczności pod bramką rywalek, które zarówno w półfinale jak i w meczu o 3 miejsce były zespołami do ogrania.Teraz mamy miesiąc czasu, aby jeszcze lepiej przygotować się do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kobiet, który odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 8-11 sierpnia, a w którym zagra osiem najlepszych drużyn z turnieju o Puchar Polski.

bramkarki: 1 Klaudia Węglewska, 14 Karolina Palacios, zawodniczki z pola: 2 Julia Jargieło, 4 Karolina Wierzbicka, 6 Agnieszka Szultka, 9 Magdalena Szpera (kapitan), 10 Aleksandra Sudyk, 11 Weronika Sikorska, 13 Iwona Wudarczyk, 17 Wiktoria Słowy, 20 Marta Stasiulewicz, 21 Kamila Szafrańska. Trenerzy Marcin Synoradzki i Bogusław Saganowski. Fizjoterapeutka Magdalena Kołodziej.

Podziękowania dla wszystkich naszych sponsorów, dzięki którym drużyna Red Devils Ladies Chojnice może uczestniczyć w turniejach Beach Soccera w sezonie 2019.  Sponsorzy główni: Urząd Miejski w Chojnicach, Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych inż. Kazimierz Ginter, Fitness Club KaNaMa Małgorzata i Andrzej Szpera, romgaz.com.pl Konarzyny Roman Szultka, Julbud Maciej Lemanczyk.

Sponsorzy: Zakłady Mięsne Skiba Andrzej Skiba, Marbruk Marcin Kwiatkowski, Dom Towarowy Resler Łucja Resler, Urbaniak Inwestycje Michał Urbaniak, Bogdan Duraj Meble, Westpol-Teeuwissen, Krzysztof Czapiewski, Maciej Ossowski, Good Valley Przechlewo, Rindipol Bartosz Zygmański, Restauracja Siódemka Maciej Pietruszewski, Frisk Music Club & Restaurant, ELTOM Tomasz i Maciej Chimerek, Start Anna i Tomasz Lemańczyk, Eko Bud Karol Lewandowski, Kancelaria Prawna Tomasz Mrozek Gliszczyński, Sklepy Suma Bartosz Malendowicz, USA Cars Sergiej Świerko-Kurnosikow, Adwokat Katarzyna Adriańczyk, Cortina Chojnice Okna i Drzwi Ewelina Smarul-Ciemińska, Akt-Gum Bogumił Brezdeń,

Partnerzy techniczni: Sport-Club Dystrybutor sprzętu sportowego-Sklep piłkarski, JUMPCITY - Park Trampolin, Zabłyśnij zdrowiem - Wegafarm - odżywki i suplementy. Patron medialny: chojnice.com