Jeden gol, ale za trzy punkty!

W dotychczasowych pojedynkach obu drużyn Chojniczanka miała patent na Chrobrego. Z czterech rozegranych do tej pory meczów ekipa z Chojnic wygrała trzy spotkania, w jednym był remis. Dziś w Głogowie ponownie doszło do piłkarskiej konfrontacji zespołów.

Piłkarze Chojniczanki wyszli zwycięsko z dzisiejszego pojedynku dzięki bramce zdobytej przez Zawistowskiego.   |  fot. ilustracyjne

CHROBRY - CHOJNICZANKA 0:1 (0:1)

Chojniczanka: Damian Podleśny - Łukasz Kosakiewicz, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka, Maciej Rogalski, Przemysław Czerwiński (63 min. Jakub Mrozik), Paweł Zawistowski, Radosław Bartoszewicz, Bartłomiej Niedziela (83 min. Paul Grischok), Tomasz Mikołajczak ( 89 min. Andrzej Rybski).

Żółte kartki: Tomasz Mikołajczak, Maciej Rogalski, Marcin Biernat, Radosław Bartoszewicz (Chojniczanka). Damian Byrtek, Damian Sędziak (Chrobry)

Bramki: 0:1 - Paweł Zawistowski (10 min.)

Spokojne pierwsze minuty meczu w Głogowie. Na murawie obserwowaliśmy sporo nerwowości i nieporozumień w szeregach obu zespołów. Jednak już w 10 min. Chojniczanka objęła prowadzenie, Zawistowski precyzyjnym strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi Chrobrego. Podrażnieni stratą gola gospodarze nie ustawali w ofensywnych próbach.

Obrona Chojniczanki w tej części gry nie popełniała poważniejszych błędów i gospodarze nie byli stanie stworzyć zagrożenia pod bramką gości. Z upływem minut korzystniej prezentowali się piłkarze Chrobrego, jednak w pierwszej połowie nie byli w stanie doprowadzić do zmiany wyniku.

Druga połowa to skuteczna gra defensywna Chojniczanki, która przy nadarzających się sytuacjach stwarzała zagrożenie nielicznymi kontratakami. W 73 minucie Rogalski (Chojniczanka) nie wykorzystał rzutu karnego. Piłkarze Chrobrego, chociaż większości byli w posiadaniu piłki, nie byli w stanie stworzyć groźnej sytuacji m.in. za sprawą dobrze grających środkowych obrońców Chojniczanki.

Kolejne spotkanie Chojniczanka rozegra 3 października z Zawiszą Bydgoszcz, początek o godz. 18:00.

1. 28 września 2015  10:20   Ta cała I liga jak i ...   anonim

Ta cała I liga jak i ekstraklasa to nieudacznicy, jak oglądam ich mecze po lidze niemieckiej czy angielskiej mam wrażenie, że grają niepełnosprawni

0
    0
  2. 28 września 2015  09:27   BILANS (2)   EISS

Oszałamiający bilans bramkowy, tylko kluczbork ma gorszy. Wszystkie wygrane na styk, jedna bramka i modły w przerwie :)

0
    0
  3. 28 września 2015  06:25   NUDA, NUDA JESZCZE RAZ NUDA...   kibice budżetu.

Nic ciekawego, Nuda, biegają za czymś po boisku w krótkich spodenkach duży chłopcy, Nuda, Nuda, jeszcze raz nuda...Niech se grają swe hobby na orlikach za kasę kibiców jak im emocje dostarczają, a nie podatników sponsorów danin utrzymania zakładu chojniczanki, stypendiów jako pensji, za co niech pokażą na co ich stać i z bilecików kibiców utrzymują się i dają jeszcze zarobić budżetowi miasta, a nie podatnicy na nich łożyć, co to jest...