Jakie cechy powinny posiadać dobre spodenki sportowe? Podpowiadamy

Spodenki sportowe męskie i oddychająca koszulka — czy istnieje wygodniejszy zestaw do treningu? Odpowiedni strój na siłownię nie krępuje ruchów oraz pochłania i odprowadza pot. Nie ma nic gorszego niż zbyt obcisłe spodnie podczas treningu.

Posiadanie odpowiedniego stroju sportowego jest bardzo ważne, ponieważ może on wpływać na komfort ćwiczeń, a co za tym idzie, na wydajność treningu. Warto wobec tego dobrze przemyśleć swój wybór. Bardzo istotnym elementem są krótkie spodenki.   |  fot. nad.

Sprawdź, jak wybrać idealne spodenki treningowe. Chcesz wyciągnąć z treningów maksimum korzyści? Musisz posiadać strój sportowy dostosowany do konkretnej aktywności. Wielu początkujących entuzjastów treningów nie przywiązuje wagi do ubioru, co jest dużym błędem. Odpowiedni strój treningowy umożliwi ci swobodne poruszanie się i sprawi, że ćwiczenia będą komfortowe.

Krótkie spodenki sportowe męskie są idealnym wyborem w przypadku różnych dyscyplin. Jesteś biegaczem, czy preferujesz treningi siłowe? Sportowe szorty męskie zapewnią ci przewiew i swobodę ruchów. Jeśli chcesz znaleźć męskie spodenki treningowe w rozsądnych cenach, odwiedź np. sklep internetowy Denley.

Spodenki sportowe męskie — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jak zapewne się domyślasz, nie każde szorty sprawdzą się podczas treningu. Zdecydowanie odpadają krótkie spodenki jeansowe i wszelkie modele, w których czujesz ucisk w biodrach lub nogach. Najważniejszą cechą sportowych szortów jest komfort i zapewnienie swobody ruchów. Dlatego spodenki treningowe powinny mieć luźne nogawki, a w pasie gumkę.

Kupiłeś karnet na siłownię w celu zrzucenia kilku kilogramów? Nie daj się skusić spodenkom o rozmiar mniejszym, które miałyby zmotywować do schudnięcia. Za małe sportowe szorty męskie mogą prowadzić nawet do kontuzji, zwłaszcza podczas wykonywania przysiadów ze sztangą. Łatwo wtedy o nieprawidłowe podwinięcie miednicy, które może spowodować trwałe uszkodzenie kręgosłupa lędźwiowego.

W kwestii komfortu ma również znaczenie odpowiedni materiał spodenek. Popularnym wyborem są szorty bawełniane, jednak przy intensywnym treningu łatwo się w nich spocić. Bawełna nie ma właściwości odprowadzania potu na zewnątrz.

Lepiej wybierz spodenki sportowe wykonane z tkanin technicznych, czyli poliestru lub poliamidu. Najbardziej przewiewne będą modele z siateczką. Warto rozważyć również wstawki oddychające, a w przypadku szortów na rower dodatkowe wzmocnienie w kroku. Dodatkową zaletą sztucznych tkanin jest krótki czas schnięcia po praniu.

Jakie krótkie spodenki sportowe męskie wybrać?

Jeśli poważnie traktujesz treningi, warto wybrać model spodenek dostosowany do twojej dyscypliny sportu. Na siłowni sprawdzą się typowe szorty z przewiewnego materiału. Jednak przy długich biegach lub trasach rowerowych przydadzą się dodatkowe ulepszenia.

Męskie spodenki treningowe do biegania

Wśród biegaczy największą popularnością cieszą się modele luźne i bardzo krótkie lub spodenki 2 w 1 będące połączeniem legginsów i szortów. Pierwsze są definicją przewiewności. Wielu producentów stosuje wbudowane slipy z siateczki, dzięki którym nie będziesz musiał zakładać bielizny.

Z kolei spodenki 2 w 1 przeznaczone są dla długodystansowców. Legginsy chronią przed otarciami pachwin i ogrzewają mięśnie podczas biegu niezależnie od pogody. Zazwyczaj mają też pojemniejsze kieszenie, w które schowasz potrzebne rzeczy.

Sportowe szorty męskie na rower

Podczas długiej jazdy rowerem kluczową rolę odgrywa ochrona przed otarciami. W tym celu warto wybrać spodenki z wbudowaną żelową wkładką. Najczęściej są to modele z oddychającej, dopasowanej tkaniny. W przypadku luźnych spodenek możesz dokupić wkładkę oddzielnie.  

Jeśli jeździsz po ulicach, zadbaj o swoją widoczność — załóż żółte lub czerwone spodenki sportowe męskie. Pamiętaj również o odblaskowych elementach, ochraniaczach i kasku.

(nad.)