Jaki krój powinny mieć suknie ślubne vintage?

Trend vintage można interpretować na przeróżne rodzaje – wybrane charakterystyczne jego składniki są wspólne ze stylem rustykalnym, jednak natomiast dąży on bardziej w czasy retro.

Moda ślubna sprzed lat nigdy nie święciła takich tryumfów! Niezwykłe kreacje w stylu vintage ponownie wchodzą na salony.   |  fot. nad.

Nawiązujemy zatem do lat ubiegłych, być może inspiracją mogą być choćby śluby Waszych dziadków lub choćby pradziadków. Tak zatem obok wszystkich innowacyjnych stylów ślubnych mamy ów, nawiązujący mocno do tradycji. Niewątpliwie, aby całość nie stała się sztuczna oraz za ciężka najlepsze jest połączenie minionych czasów z teraźniejszością. Jednak, jak wybrać suknie ślubne retro?

Suknie ślubne w stylu vintage

Niewątpliwie, by ślub w stylu retro był doskonały, pan młody musi wyglądać w tymże samym stylu, co panna młoda. Na pierwszy rzut oka taki ślub w nowoczesnym świecie technik cyfrowych wygląda jakoś nienaturalnie. Jednak oczywiście to ma sens. Gwarantujemy, iż taki ślub nie zostanie zapomniany ani poprzez pana młodego oraz pannę młodą, ani poprzez zaproszonych gości. Na pewno suknie ślubne w stylu Vintage muszą pasować do własnej osobowości.

Suknia ślubna retro – to musisz wiedzieć o stylu vintage!

Vintage to kierunek w modzie, polegający na noszeniu ubrań oraz akcesoriów z innej epoki, jednak również nowych rzeczy powtarzanych na wzór minionych dekad. Trend ów opiera się także na łączeniu ze sobą składników wynikających z rozmaitych epok. Jakie ubrania możemy uznać za vintage? Zwykło się uważać za nie owe, jakie mają co najmniej 20 lat, natomiast zatem rzeczy, jakie możemy odnaleźć w szafach własnych matek oraz babek, jednak także owe wychodzące z drugiej ręki, odnalezione na przykład w second handach.

Doskonałe sukienki ślubne

Suknie ślubne vintage to dobra propozycja do wykonania wyjątkowego wyglądu. Dzisiaj nie potrzebuje wyłącznego wyszukiwania. Co więcej, oryginały, szczególnie owe projektowe, z zasady mają wysoką cenę oraz stały się niezwykle znane na międzynarodowych aukcjach. Jednak to oni inspirują współczesnych projektantów - stylizacja vintage zamień się w jeden spośród najciekawszych oraz niezwykle dobrych stylów mody dla narzeczonych. Na pewno suknie ślubne retro wykonane z doskonałych materiałów, będą pasowały do każdej Panny Młodej.

Suknia ślubna utrzymana w stylu romantycznym oraz rustykalnym winna charakteryzować się wielką zwiewnością i lekkością – niezwykle wielokrotnie są w niej lekkie falbany oraz koronki niczym owe z firanki większości babek. Owe właściwości powodują, iż prezentuje się ona niezwykle dziewczęco. W sukniach ślubnych tego rodzaju właściwie nie odnajdą się bardzo rozkloszowane rodzaje oraz gorsety z dużymi zdobieniami – stawia się właściwie na minimalizm i przeanalizowany wybór wzorów, jakie charakteryzuje się niezwykle wielką precyzją.

Ślub vintage, więc lata 50.

Jednym spośród najpopularniejszych stylów pośród ślubów stylizowanych, są lata 50. Poprzez wielu owe oczywiście okresy są nazywane jako niezwykle stylowe oraz eleganckie. Starczy spojrzeć chociażby na ikony mody tego czasu – Audrey Hepburn lub Jackie Kennedy. Jednak nie każdej pannie młodej przypadną do gustu. Ponieważ jedną spośród podstawowych cech mody lat 50. są dość krótkie oraz proste suknie! Taką stylizację wybierają właściwie osoby młode oraz odważne, jakim bardziej zależy na zabawie oraz rezultacie, aniżeli na utrzymaniu tradycji.

(nad.)