Jak zaoszczędzić na wyprawce szkolnej?

Twoje dziecko zaczyna szkołę we wrześniu, a ty zastanawiasz się jak oszczędzić na wyprawce? Lubisz wynajdywać najatrakcyjniejsze cenowo oferty i nie przepłacać?

Większość sklepów internetowych oferuje obecnie wiele zniżek na artykuły szkolne, plecaki, a nawet… podręczniki!   |  fot. ilustracyjne

A może szukasz informacji o tym, gdzie najtaniej są sprzedawane podręczniki szkolne z nowej podstawy programowej? Sprawdź, co warto robić, żeby nie przepłacać za wyprawkę szkolną i jak znaleźć najlepsze oferty na konkretne produkty!

Czy da się dobrze i tanio skompletować wyprawkę szkolną?

Przed rozpoczęciem roku szkolnego, najłatwiej oszczędzać na przyborach biurowych, które dzieci wykorzystują w szkole. Zeszyty, długopisy, ołówki i inne akcesoria biurowe można kupić na promocji lub w hurtowni w większych opakowaniach i tak zwanych wielopakach. W ten sposób każdy produkt będzie w niższej cenie niż w popularnych sklepach i marketach. Warto również sprawdzić zasoby zakupione w poprzednim roku, bo czasem zeszyt szkolny jest zapisany tylko na kilku kartkach, więc wciąż można go wykorzystywać przez kolejny rok.

Wyprawka szkolna to spory wydatek głównie przez koszt podręczników. Najwygodniejszą opcją zawsze było odkupienie podręczników od starszych roczników i oddawanie ich w ręce kolejnych pokoleń, ale przy zmieniającej się podstawie programowej, takie rozwiązanie nie jest już możliwe. Zamiast wybierać ekologiczne rozwiązanie i dzielić się już wyprodukowanymi zasobami, rodzice są zmuszeni do inwestowania co rok w zupełnie nowe książki i ćwiczenia dla swoich dzieci. To spory wydatek, który odbija się na domowym budżecie, dlatego warto szukać okazji do zmniejszenia kosztów wyprawki.

W jaki sposób można zaoszczędzić na podręcznikach szkolnych?

Kiedy nie ma możliwości odkupienia podręczników w niższej cenie od starszych roczników, warto szukać innych okazji. Podręczniki szkole w sklepach stacjonarnych mało kiedy są na wyprzedażach lub w promocji, więc tanich podręczników najlepiej poszukać w księgarniach internetowych

Pierwszym sposobem jest sprawdzenie cen w różnych sklepach online i sprawdzenie, gdzie najbardziej opłaca się złożyć zamówienie. Warto brać pod uwagę także koszt dostawy produktu. W księgarniach internetowych można też szukać promocji na większe zamówienia, kodów rabatowych lub zniżek dla nowych klientów. Czasem już 10% zniżki za zapisanie się do newslettera lub inną niewielką aktywność, to spora oszczędność, zwłaszcza przy więcej niż jednym dziecku potrzebującym wyprawki.

Niektóre podręczniki szkolne nie będą w pełni wykorzystywane na lekcjach, dlatego warto przed zrobieniem zakupów porozmawiać z nauczycielami. Może się okazać, że niektóre zeszyty ćwiczeń lub podręczniki lepiej jest kserować, niż kupować.

(mat. zewnętrzny)