Jak wybrać idealny prezent książkowy dla kobiety?

Wybór odpowiedniej książki dla kobiety, którą kochamy, lubimy i cenimy to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla mężczyzny. Aby trafić w gust czytelniczy obdarowywanej, dobrze jest znać jej preferencje. Jednak nie zawsze jest to klucz do sukcesu.

Jeśli jeszcze nie masz prezentu, skorzystaj z naszych książkowych podpowiedzi.   |  fot. nad.

Co, jeżeli książkę o interesującej ją tematyce posiada już w swoich zasobach? Podpowiadamy jakie rodzaje literatury cieszą się największym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej oraz jakie autorki są najbardziej poczytne.

Książki, które trzymają w napięciu

Jednym z najlepszych pomysłów na prezent dla kobiety jest książka, która trzyma w napięciu. Taka, która wywołuje emocje i pozwala czytelniczce na snucie licznych domysłów. Trzymająca w napięciu lektura, którą trudno odłożyć, będąca ciekawym kolejnych losów bohaterów, to egzemplarz na wagę złota. Intrygi, tajemnice przeplatane ze zwykłą codziennością to prawdziwa gratka dla zawziętej czytelniczki. A jeżeli znajdzie się tam wątek miłosny, prezentowy sukces jest murowany!

Literatura typowo kobieca

Nie wszystkie panie przyznają się, że lubią czytać romanse i erotyki, chociaż coraz więcej z nich nie boi się mówić o tym otwarcie. Kobiety bowiem kochają czytać o miłości, rozterkach, rozstaniach i wielkich, spektakularnych powrotach. Książki o tej tematyce cieszą się powodzeniem zarówno wśród kobiet bardzo młodych, jak i tych w średnim wieku, a nawet wśród emerytek. Płeć piękna uwielbia czytać o ludzkich emocjach, co przekłada się również na ich stan psychiczny. Kobiety lubią odnajdować w bohaterkach powieści i opowiadań miłosnych kawałek siebie. 

Jeśli chcesz zrobić doskonały prezent dziewczynie czy żonie, sięgnij po bestsellerowe erotyki Laurelin Paige. Te z pewnością nie pozostaną bez echa dla waszego związku i mogą mu nadać nieco pikanterii. 

Poradniki i książki psychologiczne

Książki dla kobiet opowiadają z reguły o kobietach i ich emocjach. Może zatem warto zastanowić się, czy idealnym prezentem dla żony, matki, córki czy przyjaciółki nie byłby poradnik o tematyce stricte kobiecej. Wielu psychologów pisze ciekawe publikacje, które pozwalają kobietom odnaleźć prawdziwe "ja" i które wzmacniają poczucie ich wartości. Problematyka kobiecości jest bowiem bardzo rozbudowana i złożona. A od tego jest już tylko jeden krok od sięgnięcia po ciekawą lekturę, która np. pomoże zrozumieć skomplikowane stany emocjonalne.

Idealny prezent w postaci książki dla kobiety jest przemyślany. Warto oprzeć się na obserwacji osoby, którą chcemy obdarować. Jednak klasyka taka jak przydatny poradnik, wciągający romans czy też niedający zasnąć thriller sprawdzi się zawsze i dla każdej z pań.

(Nad.)