Jak usprawnić system rejestracji w przychodniach?

System rejestracji pacjentów w przychodniach pozostawia wiele do życzenia. Zazwyczaj zapisanie się do specjalisty wiąże się z długim czasem oczekiwania przy okienku recepcji i jeszcze dłuższym oczekiwaniem do lekarza.

Zastosowanie programu pozwoli na uproszczenie procesu rejestracji, przez co usprawni pracę personelu przychodni jak zwiększy komfort pacjentów.   |  fot. nad.

 Taka sytuacja nie jest komfortowa i dla wielu osób oznacza stratę znacznej ilości czasu. Okazuje się, że istnieje metoda na usprawnienie systemu rejestracyjnego, a wiąże się ona z wdrożeniem odpowiedniego oprogramowania IT.

Zalety systemów rejestracyjnych online

Rejestracja pacjentów online znacząco przyspiesza proces zapisu do specjalisty. Pacjenci mogą zarejestrować się przez Internet, bez wychodzenia z domu. Mogą oni zaoszczędzić czas i na bieżąco sprawdzać dostępne terminy. Poza tym, wiele systemów jak np. program mMedica przypomina pacjentom o umówionych wizytach. Pacjenci otrzymują sms-owe i e-mailowe powiadomienia, dzięki czemu są cały czas w kontakcie z przychodnią. Dzięki systemom IT, oddziały mogą być ze sobą połączone i mieć wgląd do kart pacjentów.

W mniejszych przychodniach często pojawia się problem braku odpowiedniej komunikacji z centralą i braku dostępności do danych pacjentów. Systemy rejestracyjne pozwalają pracownikom śledzić na bieżąco zmiany w kontach pacjentów. Program rejestracyjny jest doskonałą inwestycją dla przychodni. Dzięki systemom pacjenci nie muszą spędzać godzin w kolejkach, co wpływa pozytywnie na ich samopoczucie. Oczywistym jest, że nie wszyscy pacjenci, szczególnie osoby starsze nie mają dostępu do komputera i sieci. Programy IT nie wykluczają możliwości osobistej rejestracji, jedynie dają nowe sposoby zapisania się do specjalisty.

Jak działa rejestracja pacjentów online?

Wdrożenie programu takiego jak: http://e-rejestracja24.com.pl/, nie jest skomplikowane. Wystarczy zamówić oprogramowanie dla przychodni. Interface aplikacji jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Warto wspomnieć, że obsługa pacjentów to tylko jedna z jego zalet. System rejestracji pozwala również sprawnie prowadzić dokumentacje medyczne i rozliczać się z NFZ. Program do rejestracji pacjentów w przychodni wymaga jedynie instalacji. Co ważne, firmy oferujące tego rodzaju systemy, w wielu przypadkach proponują opiekę nad systemem oraz jego aktualizowanie i serwisowanie.

Ułatwienie pracy personelu

Używanie przez przychodnie systemu rejestracji online przynosi wiele korzyści nie tylko pacjentom, ale również samym pracownikom. Dzięki oprogramowaniu mają oni znacznie mniej tzw. papierkowej roboty, a algorytmy systemowe pozwalają wykonać wiele czynności automatycznie, co znacznie przyspiesza pracę. Ogromnym atutem jest możliwość generowania dokumentów, co zapobiega konieczności ręcznego wypisywania kart pacjentów, recept czy skierowań. Poza tym, systemy rejestracji mają historie logowań i historie zmian wprowadzanych na platformie, przez co w bardzo prosty sposób można sprawdzić, kto korzystał z programu.

(mat. partnera)

Zapisz

  1. 30 czerwca 2019  21:46   medidesk   teamt

    na pewno można usprawnić rejestrację korzystając z odpowiednich narzędzi i tutaj wymienię aplikację Medidesk która umożliwia weryfikację zgłoszeń pacjentów przez formularz www, mail czy telefon i to wszystko jest w czasie rzeczywistym. więc eliminuje się w ten sposób problem tego, że kontakt od pacjenta pozostanie bez odzewu

    3
    0
    Odpowiedz