Jak prowadzić konto na Instagramie - 3 praktyczne wskazówki

Instagram jest jednym z najbardziej popularnych sposobów komunikacji pomiędzy ludźmi. Swoje konta mają tam zarówno osoby prywatne, które traktują portal jako bank zdjęć, jak i firmy, które dzięki niemu zdobywają kolejnych klientów.

Jeżeli chcesz budować duże konto z zaangażowanymi odbiorcami, koniecznie postaw na wyróżnianie relacji.   |  fot. nad.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak prowadzić konto na Instagramie w taki sposób, aby zebrać grupę aktywnych odbiorców, którzy chętnie wrócą na nasz profil oraz polecą go innym. Skorzystaj z tych praktycznych wskazówek dotyczących Instagrama. 

Planowanie postów i Instagram stories 

Odpowiednia strategia jest niezwykle ważna w mediach społecznościowych. Zakłada ona zaplanowanie nie tylko wiedzy, jaką planujesz przekazać, ale również częstotliwość postów i stories. Publikacja zdjęć według założonego harmonogramu pomaga w utrzymaniu regularności, która jest niezwykle ważna w zakresie prowadzenia konta. Dzięki niej algorytm pozna Twoje konto jako aktywne oraz ciekawe dla odbiorców i będzie chętniej podnosił Twoje statystyki, takie jak obserwacje Instagram

Jak prowadzić konto na Instagramie - skorzystaj z wyróżnionych relacji

Jeżeli chcesz budować duże konto z zaangażowanymi odbiorcami, koniecznie postaw na wyróżnianie relacji. Zawrzyj w nich najważniejsze informacje na swój temat. Dzięki temu nowe osoby wiedzą, czego mogą się spodziewać po publikowanych przez Ciebie treściach. 

Publikuj regularnie, a najważniejsze relacje zapisuj. W ten sposób pokażesz, że doceniasz swoich obserwujących oraz zdobędziesz wielu nowych odbiorców. Pamiętaj, że nie musisz być profesjonalnym fotografem, aby zdecydować się na prowadzenie konta. Wystarczy, że pokażesz, że to, co robisz jest dla Ciebie ważne oraz interesuje Cię ten sposób komunikacji z klientami. 

Polubienia na Instagramie 

Like Instagram jest niezwykle ważną walutą w rozmowach dotyczących współprac. Jeżeli chcesz zarabiać na swoim koncie, musisz posiadać odbiorców, którzy chętnie reagują na publikowane przez Ciebie treści. Ilość komentarzy oraz serduszek pod postami mówi o zaangażowaniu społeczności oraz o potencjalnych zasięgach, jakie możesz osiągnąć. Jeżeli chcesz zdobyć więcej polubień pod swoimi postami, dodawaj lokalizację. W ten sposób osoby, które chcą sprawdzić restaurację, park lub kino, mogą trafić na Twoje zdjęcie, zostawiając po sobie serduszko, komentarz, a może nawet obserwując Twoje konto. W ten sposób zwiększasz grono swoich odbiorców oraz potencjalnych klientów.

Wiele osób nie wie, jak prowadzić konto na Instagramie i uważa, że jest to niezwykle trudne zajęcie. Jednak wystarczy zastosować kilka wskazówek, aby poprawić swoje zasięgi i zacząć zarabiać na mediach społecznościowych.  

(nad.)