Jak objawiają się infekcje intymne?

Infekcje intymne dotykają nawet tych kobiet, które dbają o higienę w prawidłowy sposób. Do zakażenia może bowiem dojść na basenie, w publicznej toalecie, jak również podczas stosunku płciowego. Jakie objawy wskazują, że kobieta cierpi na infekcję intymną?

Infekcje intymne są powszechnym zjawiskiem. Problemy ze zdrowiem intymnym dotykają ponad połowę kobiet przynajmniej raz w życiu.   |  fot. (nad.)

Wstydliwa, lecz powszechna dolegliwość

Infekcje intymne są powszechną dolegliwością kobiet bez względu na wiek, jednak panie często wstydzą się mówić o swoich problemach i unikają wizyty u lekarza. Warto zaznaczyć, że zwlekanie z wizytą może doprowadzić do zaostrzenia się objawów choroby, a także utrudnić leczenie. Jeżeli nie wie się, jakie objawy wskazują na zakażenie w obrębie pochwy czy szyjki macicy, warto zapoznać się z informacjami dostępnymi na http://dolecz.pl/kobiece-sprawy-czyli-leczyc-infekcje-intymne/.

Infekcje intymne objawy, które powinny niepokoić


Najczęstszym objawem infekcji intymnej są upławy. Mogą to być upławy o zabarwieniu żółtym, zielonym, zielono-żółtym lub brązowym. Niekiedy o infekcji świadczą również upławy różowawe lub z domieszką krwi. Niepokój powinny wzbudzić także nieprzyjemny, zwłaszcza rybi, zapach śluzu z pochwy, bóle podbrzusza oraz swędzenie i pieczenie sromu lub okolic odbytu. Do lekarza powinno się udać także, gdy na skórze w okolicach ujścia pochwy pojawią się pęcherze, wysypka lub inne zmiany. Warto dowiedzieć się więcej o chorobach kobiecych, gdyż dzięki temu zyska się świadomość, kiedy powinno się udać do ginekologa.

Leczenie infekcji sromu, pochwy lub przydatków zwykle przyjmuje formę miejscową. Najczęściej lekarze ginekolodzy bądź wenerolodzy przepisują maści i kremy, jednak w przypadku cięższych zakażeń mogą zalecić również przyjmowanie doustnych antybiotyków. Leczenie ogólnoustrojowe wdrażane jest zwykle, gdy kobieta skarży się na nawracające infekcje intymne. Dotyczy to nie tylko infekcji narządów płciowych, ale również chorób układu moczowego.

Nawracające infekcje intymne przyczyny chorób kobiecych

Na nawracające infekcje najczęściej skarżą się kobiety, które nieprawidłowo dbają o okolice intymne. Przez nieprawidłową dbałość powinno się rozumieć m.in.: stosowanie środków myjących o nieprawidłowym pH, nieostrożne golenie owłosienia łonowego i dopuszczanie do nadkażania ranek, czy też noszenie nieprzewiewnej, sztucznej bielizny. Zmiana nawyków dotyczących higieny okolic intymnych i stosowanie globulek o prawidłowym pH okolic intymnych oraz zawierających dobroczynne szczepy bakterii, często są w stanie wyleczyć kobietę z nawracających chorób w obrębie przydatków bądź układu moczowego.

(nad.)

Zapisz