Irmina – nasza złota dziewczyna !!!

Irmina Mrózek Gliszczyńska z ChKŻ Chojnice wraz z Agnieszką Skrzypulec z SEJK Pogoń Szczecin zdobyły dziś w greckich Salonikach złote medale mistrzostw świata w olimpijskiej klasie 470!

Irmina Mrózek Gliszczyńska została mistrzynią świata w olimpijskiej klasie 470!   |  fot. (olo)

Złoty medal Irmina z Agnieszką wywalczyły dzięki wysokiej formie i świetnemu żeglowaniu podczas całych mistrzostw świata w Salonikach. W 12 wyścigach złota załoga z Polski aż 9 razy meldowała się w pierwszej trójce. W finałowym wyścigu Polki mogły kontrolować przebieg wydarzeń.

Sukces jest tym większy, że po Igrzyskach Olimpijskich w Rio Irmina długo poruszała się o kulach i przechodziła rehabilitację po operacji kolana. W maju załoga Mrózek GliszczyńskaSkrzypulec była trzecia w Mistrzostwach Europy, a na lipcowe mistrzostwa świata udało się już odbudować całkowicie formę.

To bez wątpienia największy sukces w żeglarskiej karierze Irminy i największy sukces chojnicko-charzykowskiego żeglarstwa! Warto dodać, że to pierwszy polski medal w historii żeńskich startów w klasie 470. Panie poprawiły zeszłoroczny .. swój rekord, kiedy to ukończyły mistrzostwa na piątym miejscu.

W finałach rywalizowało 60 załóg z całego świata. Gratulacje !!!

1. 16 lipca 2017  15:49   Gratulacje i życzę dalszych ...   mirko