Inspirujące spotkanie z fotografią

Daniel Frymark był gościem spotkania rozpoczynającego projekt „Zmień perspektywę, czyli portret Kamienia na fotografii”. Zdradził uczestnikom trochę sekretów warsztatu fotografa, pokazał też swoje fotoreportaże i zdjęcia z podróży.

Daniel Frymark był gościem spotkania rozpoczynającego projekt „Zmień perspektywę, czyli portret Kamienia na fotografii”. Zdradził uczestnikom trochę sekretów warsztatu fotografa, pokazał też swoje fotoreportaże i zdjęcia z podróży.   |  fot. nadesłane

Daniel Frymark jest fotoreporterem, operatorem i fotografem, autorem kilku albumów portretujących miasta. Ma na koncie długą listę nagród, wśród nich Grand Prix National Geographic Polska. Podczas poniedziałkowego spotkania w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu pokazał niektóre ze swoich prac, m.in. cykl wykonany w pobliskiej Wituni, pokazujący maratończyka Ryszarda Kałaczyńskiego.

Nie zabrakło zdjęć z podróży i podpowiedzi, na co zwrócić uwagę podczas fotografowania miejsc, również tych znanych z codziennych spacerów. Daniel zdradził słuchaczom, o jakiej porze dnia najlepiej wybrać się z aparatem i jak komponować kadry. Goście tak się zainspirowali opowieścią, że pstrykali zdjęcia już w drodze ze spotkania do domu!

Wśród słuchaczy byli uczestnicy warsztatów fotograficznych, które startują w środę 31 sierpnia. Prowadzi je lokalny fotograf Szymon Szwochert – zabierze grupę na plenery fotograficzne w Kamieniu oraz pomoże w wyborze i edycji zdjęć. Spotkania potrwają do października i zakończą się wystawą, podczas której zostaną zaprezentowane również najlepsze prace konkursowe.

Do udziału w konkursie zapraszani są wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Kamień, bez względu na wiek. Jeden uczestnik może wysłać maksymalnie pięć prac przedstawiających miejsca z miasta lub gminy Kamień. Oceni je profesjonalne jury. Zdjęcia można nadsyłać do 14 października. Szczegóły i regulamin są dostępne w M-GOK w Kamieniu. Część zdjęć ukaże się również w formie pocztówek.

Do udziału w projekcie zaprasza Kamieńska Grupa Nieformalna przy współpracy z M-GOK w Kamieniu. Dofinansowano go ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie - Fundację LGD - Naszyjnik Północy.

Tekst M-GOK w Kamieniu