Inscenizacja walk nadgranicznych

Nie brakuje ich w Chojnicach i regionie, chętnie uczestniczą w zlotach i piknikach militarnych. Uczestnicy, bo o nich mowa - kolejną okazję do wymiany doświadczeń i spotkanie w swoim gronie, będą mieli już w najbliższą sobotę.

Impreza spełnia oczekiwania i potrzeby uczestników, turystów, kolekcjonerów i miłośników historii.   |  fot. D. Wałdoch

7 czerwca szykuje sie kolejna gratka dla wszystkich miłośników militariów i "wojskowych klimatów". Tego dnia już po raz ósmy odbędzie się Piknik Militarny w Kęsowie. Odległość od Chojnic niewielka a więc Ci, których interesują tego typu imprezy w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Piknik Militarny w Kęsowie już na dobre zagościł w kalendarzu imprez kulturalno - militarnych naszego regionu. Główna atrakcją Pikniku - jak zawsze - będzie inscenizacja historyczna o walkach nadgranicznych w okolicach Kęsowa. Inscenizacja odbędzie się przy schronie "Lisia Góra" - około 3 km od Kęsowa - i na okolicznych łąkach okalających ten schron.

W trakcie pokazu zostaną zrekonstruowane starcia 35 Pułku Piechoty wspartego batalionem ON "Czersk" z oddziałami Wehrmachtu. Na pewno efektowne pokazy pirotechniczne dopełnią całości. W inscenizacji będą brali udział, m.in.: "Historia i Pamięć" - Stowarzyszenie Miłośników Historii Borów Tucholskich z Tucholi, Stowarzyszenie Miłośników Historii Gryfa Pomorskiego "Cis" z Męcikała a także grupa rekonstrukcyjna 18 Pułku Ułanów Pomorskich - oddział Sławęcin.

Już udział tych grup zapewnia wysoki poziom widowiska a zapewne nie zabraknie także innych zaprzyjaźnionych grup rekonstrukcyjnych z Bydgoszczy, Gdańska czy Malborka, które aktywnie uczestniczyły w poprzednich edycjach Pikniku Militarnego w Kęsowie. Warto wybrać się na tę lekcję historii "na żywo", która pokaże epizod walk w konwencji bojów nadgranicznych w naszym regionie. Na imprezie nie zabraknie tradycyjnej wojskowej grochówki a po inscenizacji organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na zabawę do amfiteatru w parku w Kęsowie.

D. Wałdoch

plakat_piknik_2014.jpg

 1. 11 lutego 2016  10:40   ...-   Chojniczanin

  to pole na którym jest inscenizacja tak naprawdę nie ma nic wspólnego z wydarzeniami z 1939 więc niech sobie piją piwo na zwykłym polu we wrześniu działo się to 1,5 km dalej w stronę nowej cerkwi za drogą na Malbork

  0
  0
 2. 9 czerwca 2014  22:29   :(   Jarmark

  Przyznaję - mój wpis był nieuprawniony. Cofam wszystko i przepraszam Was. Pozdrawiam skruszony :(

  0
  0
 3. 9 czerwca 2014  12:26   do jarmark beer (1)   anonim

  Zobacz co się dzieje podczas inscenizacji pod Krojantami - tam widzowie piją tylko mineralną ?!Główną atrakcją tej imprezy jest picie piwa w ogródkach gastronomicznych! Tam dopiero jest szacunek dla przelanej polskiej krwi. W jakim Ty człowieku żyjesz świecie ?!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 9 czerwca 2014  16:28   gul gul gul - piw paw   beer

   Krojanty a w nich główna atrakcja to picie piwa w ogródkach gastronomicznych - jak piszesz. Właśnie widzę w jakim świecie żyje i jacy fascynaci i znawcy historii nas otaczają - katastrofa.

   0
   0
 4. 9 czerwca 2014  12:20   do jarmark beer (1)   HiP

  Co Ty możesz synku wiedzieć o miejscach,gdzie lała się polska krew? Widziałeś,że rekonstruktorzy pili piwo ? Przecież tam nie sprzedawano alkoholu. Jeżeli leżały puszki po piwie miej pretensje do widzów !A zdjęcie, które widnieje w nagłówku inscenizuje tylko radość niemieckich żołnierzy po bitwie. (to jest oryginalna butelka po niemieckim piwie - zresztą pusta). Zanim coś napiszesz to najpierw pomyśl a nie obrażaj innych. Też pijesz w ogródku na Starym Rynku (tam też żołnierze przelewali krew) i jakoś Ci to nie przeszkadza.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 5. 8 czerwca 2014  08:17   Cyrkowcy ! (4)   Jarmark beer

  Ludzie z pasją nie chleją piwska w miejscu gdzie lała się polska krew ! Po inscenizacji leży więcej puszek po piwie niż łusek od naboi ! Cyrkowcy, którzy nawet nie znają tak naprawdę historii !

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 9 czerwca 2014  16:19   Do manna   beer

   Wszystko jest dla ludzi - tylko w odpowiedniej formie, ilości i miejscu.

   0
   0
  • 9 czerwca 2014  16:18   Do anonima   beer

   Nie, to nie są dla mnie wzory historii.

   0
   0
  • 9 czerwca 2014  12:27   Piwo jest dla ludzi !   beer mann

   Piwo jest dla ludzi !

   0
   0
  • 9 czerwca 2014  12:23   Znalazł się ten co zna ...   anonim

   Znalazł się ten co zna historię z "Czterech Pancernych" i "Stawki większej niż życie". To jest dla Ciebie wzór historii ?!

   0
   0
 6. 7 czerwca 2014  18:37   Ludzie z pasją.   Start

  Pozdro dla braci historycznej - organizującej i uczestniczącej w tej imprezie !

  0
  0
 7. 7 czerwca 2014  01:05   ups !!! ...dużo nie ...   marko

  ups !!! ...dużo nie brakowało i bym przegapił imprezę w Kęsowie. Dzięki za info !

  0
  0
 8. 6 czerwca 2014  21:26   Byliśmy Na Pikniku ...   rodzinka

  Byliśmy Na Pikniku Militarnym w Kęsowie w zeszłym roku i faktycznie było wybuchowo. Jutro jedziemy także ! (a jakże!). Było ciekawiej niż pod Krojantami i mozna było swobodnie porozmawiać i porobić sobie zdjęcia z uczestnikami. POLECAMY !

  0
  0