Informator Kulturalny

Tradycyjnie przygotowaliśmy zestawienie imprez, które odbędą się w Chojnicach i regionie. Warto skorzystać z oferty i wybrać interesującą propozycję dla siebie.

Miesiąc maj zawiera sporo interesujących propozycji spędzenia wolnego czasu.   |  fot. ilustrac.

12 maja (czwartek)
15.30 - Spotkanie z podróżnikiem, miłośnikiem roweru Danielem Kocujem. Miejsce - Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci MBP w Chojnicach.
17.00 - Promocja monografii o Kosznajderii. Miejsce - Czytelnia MBP w Chojnicach. 
13 maja (piątek)
16.00 - Noc Muzeów w Eksperymentarium. Miejsce - Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowe w Chojnicach. Więcej pod tel. 739 007 599.
18.00 - Szlagierowe Kwiatki na Dzień Matki. Miejsce - Kościerzyna - Kino Remus. Bilety po 80 zł.
14 maja (sobota)
12.00 - IV Borowiacka Dyszka. Start biegów w Ostrowitem w gm. Czersk. O 16.00 start biegu głównego.
13.30 - XVI gminne spotkanie integracyjne "Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II". Miejsce - Ciechocin w gminie Chojnice. 
17.00 do 23.00 - Noc Muzeów 2022. Miejsca, gdzie będzie się "działo": FOSA MIEJSKA, BRAMA CZŁUCHOWSKA oraz BASZTA KURZA STOPA, MUZEUM JANUSZA TRZEBIATOWSKIEGO, STARY RYNEK, BAZYLIKA MNIEJSZA, MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA, CHOJNICKIE CENTRUM KULTURY.
17.00 - Otwarcie amfiteatru w Fosie Miejskiej po jego przebudowie. W programie: wręczenie sztandaru przez władze miasta harcerzom z Hufca ZHP Chojnice, koncert Big Bandu Chojnice oraz występ Kabaretu z Konopi.
16 maja (poniedziałek)
19.00 - DKF: „Piosenki o miłości”. Dramat w reżyserii Tomasza Habowskiego. Bilety w cenie 15 zł oraz karnety w cenie 60 zł dostępne w przedsprzedaży w Chojnickim Centrum Kultury.
18 maja (środa)
18.00 - Mecz w V lidze Kolejarz Chojnice - Meteor Pinczyn. Miejsce - stadion przy ul. Lichnowskiej w Chojnicach.
21 maja (sobota)
17.00 - Mecz w V lidze Kolejarz Chojnice - Gwiazda Karsin. Miejsce - stadion przy ul. Lichnowskiej w Chojnicach.
22 maja (niedziela)
16.00 - Koncert Eleni. Miejsce - sala widowiskowa CKiS w Sępólnie Kr. Bilety w cenie 75 zł do nabycia w sekretariacie CKiS bądź w Internecie.
 23 maja (poniedziałek)
19.00 - DKF: "Szalony świat Louisa Waina". Film biograficzny, komedia obyczajowa w reżyserii Willa Sharpe. Bilety w cenie 15 zł oraz karnety w cenie 60 zł dostępne w przedsprzedaży w Chojnickim Centrum Kultury.
26 maja (czwartek)
18.00 - Wieczór poetycko-muzyczny "A miłość stała się wierszem". Miejsce - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim. Wystąpią Emilia Pawłowska (śpiew), Igor Nowicki (fortepian), Anna Szuca i Alina Rzepecka (recytacje własnych wierszy). Wstęp wolny.
18.00 - Koncert pt. "Ach, jak przyjemnie" w wykonaniu Zespołu Solistów ARTE CON BRIO. Miejsce - Chojnickie Centrum Kultury. Bilety po 50 zł do nabycia w kasie ChCK i przez internet.
30 maja (poniedziałek)
19.00 - DKF: „Fabian albo świat schodzi na psy”. Dramat w reżyserii Dominika Grafa. Bilety w cenie 15 zł oraz karnety w cenie 60 zł dostępne w przedsprzedaży w Chojnickim Centrum Kultury.
28 maja (sobota)
18.00 - Piotr Bałtroczyk Stand-up: Starość nie jest dla mięczaków. Miejsce - sala widowiskowa CKiS w Sępólnie Kr. Bilety w cenie 75 zł do nabycia w sekretariacie CKiS bądź w Internecie.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośniki do witryn internetowych ośrodków kultury w regionie

Brusy  Czersk  Gmina Chojnice  Chojnice  Konarzyny  Sępólno Kr.  Tuchola  Człuchów  Kościerzyna   Bytów   Szczecinek  Więcbork   Kamień Kr.  Karsin  Wiele  Kino w Człuchowie  Kino w Sępólnie Kr.

(je)