Informacje o zbiórkach dla Ukrainy

W akcję pomocy Ukrainie i uchodźcom z tego kraju zaangażowały się wszystkie samorządy z terenu powiatu chojnickiego. Akcje zbiórek prowadzą także sołectwa, parafie, osoby prywatne, organizacje społeczne.

W akcję niesienia pomocy włączył się Klub Chojniczanka. Darczyńcy przekazywali m.in. powerbanki, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, śpiwory, karimaty, koce, kołdry, ciepłe ubrania, żywność, środki do higieny.   |  fot. mkschojniczanka.pl

Publikujemy na bieżąco aktualizowane zestawienie takich akcji. Samorządowcy z Gminy Chojnice, Miasta Chojnice i Powiatu Chojnickiego organizują akcję pod nazwą Pomoc Ukrainie-Razem Dla Korsunia. Do przetransportowania na Ukrainę potrzebne są: opatrunki, gazy, płyny do odkażania, leki przeciwbólowe, koce termiczne, koce grube, konserwy i produkty spożywcze w twardych opakowaniach z długim terminem ważności, naładowane powerbanki oraz hełmy i kamizelki kuloodporne.

Zbiórka prowadzona aktualnie jest w trzech oddziałach: przy Medycznej Szkole Policealnej w Chojnicach ul. Świętopełka 3. Punkt czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00, w soboty w godz. 8.00-13.00; w Promocji Regionu Chojnickiego przy Starym Rynku 4. Oddział czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 oraz w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wysokiej 3. Dary przyjmowane były również w magazynie sklepu meblowego Meblik przy ul. Tucholskiej 1A w Chojnicach, gdzie dziś (2.03.) wyjedzie transport na Ukrainę. W związku z dużym zainteresowaniem dary do kolejnego transportu będą przyjmowane do niedzieli do godzin wieczornych. (6.03.).

Polipol przy ulicy Zakładowej zbiera środki opatrunkowe dla szpitala na Ukrainie. Potrzebne są konkretne artykuły medyczne: gazy, bandaże, plastry, opaski uciskowe, płyny odkażające do ran, strzykawki 5ml, 10 ml i 20ml, leki przeciwbólowe. Wymienione wyżej materiały opatrunkowe przekazujemy do piątku 04.03. do Polipolu. Na terenie Chojniczek rzeczy można składać do prywatnych domów przy ul. Brzozowa 30 (u sołtysa), ul. Krótka 12 oraz ul. Dębowa 1.

PCK Chojnice: Zbiórka rzeczy nowych w biurze przy ul. Piłsudskiego 13 w Chojnicach od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 – 18:00. Wpłaty pomocy finansowej na konto o nr 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem "Ukraina". Kontakt w sprawie przyjęcia uchodźców wojennych, transportu, dostarczania artykułów pierwszej potrzeby oraz wszystkich formalności: Piotr Prondzinski - tel. +48 52 397 18 00 wew. 46; tel. +48 664 013 058; e-mail: wzkoliso@miastochojnice.pl. Adam Kopczyński - tel. 502 40 40 50; e-mail: kopczynski@miastochojnice.pl. Dla osób porozumiewających się w języku ukraińskim: +48 501 650 362

Nowa Lewica Chojnice zaprasza do udziału w akcji zbierania niezbędnych produktów dla obywatelek i obywateli walczącej Ukrainy. Biuro przy ulicy 31 Stycznia 30 w Chojnicach jest do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. Przed przekazaniem darów organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny z Radosławem Behrendtem 600-681-794.

W Oratorium przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w czwartek 3.03 od godz. 9.00 do 18.00 będą zbierane dary spożywcze dla Ukrainy.

Zbiórka darów dla Ukrainy organizowana przez Gminę Brusy: magazyn główny znajduje się w piwnicy Samorządowego Żłobka w Brusach. Dary są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 - 17:00. Więcej informacji na stronie UM Brusy

Informacje dla mieszkańców i obywateli Ukrainy przebywających na terenie Gminy Konarzyny.

Zbiorcze informacje o rodzajach pomocy dla Ukrainy i uchodźców ukraińskich dla mieszkańców Gminy Czersk w specjalnym dziale witryny internetowej UM Czersk.

Do czwartku 3.03 trwa akcja zbiórki darów dla mieszkańców Ukrainy w remizie OSP Rytel.

Do środy 2.03 trwa akcja zbiórki darów dla mieszkańców Ukrainy organizowana przez Sołectwo Lichnowy wraz z OSP Lichnowy. Dary można składać w remizie OSP. Zakończyła się zbiórka w Lichnowach, jest nowa: Samorząd Osiedla nr 3 Słoneczne-Leśne w Chojnicach wraz z mieszkańcami przyłącza się do pomocy dla mieszkańców Ukrainy. Szczegóły zbiórki oraz akcji szukania noclegów na profilu FB Osiedla.

(red.)