Impreza w domu. 5 akcesoriów, o których trzeba pamiętać

Imprezy rodzinne organizowane w restauracji mają swój urok i są niesamowicie wygodnym rozwiązaniem, jednak nadal często decydujemy się na ich wyprawienie w domu.

Aby organizowana przez Ciebie impreza okazała się sukcesem, warto zadbać o kilka drobiazgów.   |  fot. (nad.)

Decyduje o tym wiele czynników – oszczędności, satysfakcja płynąca z samodzielnego przygotowania potraw oraz możliwość spędzenia czasu z najbliższymi w przytulnej, domowej atmosferze. Przygotowanie domowego przyjęcia będzie dużo łatwiejsze, jeśli wyposażymy się w kilka niezbędnych akcesoriów.

1. Papier do pieczenia

2. Pojemniki obiadowe

3. Kubeczki papierowe

4. Sztućce z drewna

5. Worki na śmieci

Papier do pieczenia

Podczas rodzinnych przyjęć na stole nie może zabraknąć domowych wypieków. A do ich przygotowania niezbędny jest papier do pieczenia. Z jego pomocą upieczemy nie tylko ciastka lub drożdżówki, ale też własnoręcznie wyrobiony chleb lub wytrawne przekąski z ciasta francuskiego czy drożdżowego. W przypadku dużej ilości pieczonych potraw, zużyta zostanie spora ilość papieru – warto więc wyposażyć się w większą rolkę.

Pojemniki obiadowe

Częstym problemem osób wyprawiających domowe przyjęcia jest pozostanie sporej ilości niezjedzonych potraw. Te możemy na szczęście przekazać zaproszonym gościom. By jednak ich transport nie sprawiał niepotrzebnych problemów, warto wyposażyć się w jednorazowe pojemniki obiadowe. Dobrym pomysłem będzie też dokupienie pojemników na sos i papierowych toreb, które ułatwią spakowanie niezjedzonych smakołyków. Do spakowania drobnych przekąsek doskonale nadadzą się zaś woreczki strunowe.

Kubeczki papierowe

Inny, jeszcze bardziej dotkliwy problem związany z organizacją domowego przyjęcia to konieczność zmywania zabrudzonych podczas uroczystości naczyń. Na szczęście można uniknąć go stosunkowo łatwo – wystarczy wyposażyć się w jednorazowe naczynia. Pamiętajmy jednak, że wersje wykonane z tworzyw sztucznych są niebezpieczne dla środowiska. By zatroszczyć się o czystość naszej planety, warto wybierać kubeczki papierowe oraz wyprodukowane z tego materiału talerze, które po zakończeniu imprezy bez wyrzutów sumienia będziemy mogli wyrzucić do śmietnika.

Sztućce z drewna

Sytuacja wygląda podobnie, jeśli chodzi o sztućce. Zamiast tych wykonanych z plastiku, wybierzmy drewniane widelce, łyżki i noże. Nie tylko są dużo bardziej ekologiczne, ale też lepiej prezentują się na stole.

Worki na śmieci 

Domowa impreza potrafi wygenerować spore ilości śmieci. By uniknąć problemów podczas sprzątania, już zawczasu powinniśmy wyposażyć się w odpowiednią ilość worków na śmieci o pojemności dostosowanej do wielkości przyjęcia. W trosce o środowisko starajmy się wybierać worki wykonane z biodegradowalnego plastiku lub torby papierowe.

(nad.)