Idą, bo chcą ...

Tradycje pielgrzymowania na Jasną Górę sięgają samych początków Sanktuarium. W krótkim czasie stało się ono jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc pielgrzymkowych.

Pielgrzymi będą mieli do przejścia ponad 400 km. Zakończenie nastąpi 13 sierpnia, kiedy na Jasną Górę dotrze pielgrzymka Diecezji Peplińskiej.   |  fot. ilustracyjne

Pesze pielgrzymki są znamieniem polskiego katolicyzmu obecnych czasów. Trwają one najczęściej kilka lub kilkanaście dni i stają się środowiskiem integralnej ewangelizacji, której pierwszym elementem jest dawanie świadectwa. Są rekolekcjami w drodze. Mimo niedogodności na pielgrzymkowy szlak wyruszają często całe rodziny, w tym roku muszą przestrzegać zaleceń sanitarnych związanych z koronawirusem.

Jednak na trasie można spotkać również ludzi młodych. Jak mówią, kto raz spróbuje, ten wyrusza na Jasną Górę co rok. Każdy modli się we własnych intencjach i przed oblicze Czarnej Madonny przynosi swoje prośby i podziękowania. W najbliższy piątek, 31 lipca, rozpocznie się XXIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Grupa chojnicka „Zielona” rozpocznie pielgrzymowanie od Mszy św. o godz. 7.00 w bazylice. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Biskup.  

W trakcie trwania Pielgrzymki, codziennie od 31 lipca do 13 sierpnia, o godz. 20.00 w bazylice, odbywać się będą spotkania dla pielgrzymów i sympatyków Pielgrzymki (Msza św., transmisja on-line z trasy i Apel Jasnogórski). Zapraszamy do wspólnej modlitwy, radości i tej właśnie formy pielgrzymowania. W piątek, 31 lipca, przybędą do Chojnic na nocleg, pielgrzymi z grupy kaszubskiej. W sobotę, 1 sierpnia o godz. 7.00, będą uczestniczyć we Mszy św.

(red.)