IV Miejski Dzień Tańca Ludowego w Chojnicach

Wydarzenie ma na celu popularyzację Polskich Tańców Narodowych, tańców ludowych z różnych regionów Polski oraz szeroko pojętej tradycji tanecznej wśród mieszkańców Chojnic. Jednocześnie ma służyć aktywizacji lokalnego środowiska artystycznego.

Na Starym Rynku nie zabraknie również dzieci, które z Wojciechem Chylewskim (na zdjęciu z lewej) uczyć się będą różnych tańców narodowych.   |  fot. (olo)

Miejski Dzień Tańca Ludowego to inicjatywa inspirowana ogólnopolską akcją „Wytnij Hołubca”. Poprzez nietuzinkowe, żywiołowe środki wyrazu pragniemy ukazać piękno polskiej kultury ludowej i wyjątkowość polskiego folkloru. Chcemy również rozbudzić w mieszkańcach, uczestnikach wydarzenia ambicję i potrzebę tańczenia Polskich Tańców Narodowych.

IV Miejski Dzień Tańca Ludowego odbędzie się w poniedziałek, 16 września, od godz. 11.30 na chojnickim Starym Rynku. Przy zaangażowaniu lokalnych szkół, przedszkoli i stowarzyszeń przestrzeń Rynku opanuje dziecięca radość i energia. Wszystko okraszone paletą kolorów i oczywiście tańcem ludowym. III Miejski Dzień Tańca Ludowego był elementem miejskich obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. IV edycja wydarzenia poprzedza rocznicę powrotu Chojnic do Macierzy (1920-2020).

Rozmach, zakres i charakter imprezy zostały docenione m.in. przez kapitułę konkursu Dokonania Roku organizowanego przez Promocję Regionu Chojnickiego. Pomysłodawca przedsięwzięcia odebrał wyróżnienie za rok 2017 w kategorii Wydarzenie Roku.

Organizatorem i koordynatorem akcji jest Wojciech Chylewski, instruktor tańca ludowego, choreograf. Wydarzenie realizowane jest ze środków stypendialnych Burmistrza Miasta Chojnice.

Plan realizacji:

16 września, od godz. 11.30, Stary Rynek

godz. 11:30 – prezentacja Zespołu Ziemia Czerska z Czerska

godz. 11:40 – prezentacja DMZF Kaszebe z Chojnic – I cz.

godz. 11:50 – zbiórka uczestników- odprawa

godz. 11:55 – prezentacja DMZF Kaszebe z Chojnic – II cz.

godz. 12:00 – POLONEZ W GRODZIE TURA- korowód uczestników

godz. 12:15 – warsztaty taneczne dla uczestników wydarzenia, elementy folkloru Beskidu Śląskiego (taniec KOŁOMAJKI)

godz. 12:35– prezentacja ZPiT Krebane z Brus- grupa Tańców Polskich w formie towarzyskiej

godz. 12:50– Krakowiak w wykonaniu wszystkich uczestników, zakończenie wydarzenia

Materiały UM


Zapisz