INVICTA głównym realizatorem programu dofinansowania do in vitro w ramach Miejskiego Programu Leczenia Niepłodności w Chojnicach

INVICTA ponownie realizuje Program Leczenia Niepłodności dla mieszkańców Chojnic, który potrwa do 2023 roku. Pary, które w dniu kwalifikacji do programu zamieszkują na terenie Chojnic i rozliczają się z podatku z Urzędem Skarbowym w Chojnicach.

Pary małżeńskie z Chojnic mogą skorzystać z pomocy jaką oferuje Klinika INVICTA z Gdańska.   |  fot. nadesł.

Mogą skorzystać z dofinansowania w Klinice INVICTA w Gdańsku. Pacjenci mogą skorzystać z maksymalnie 3 zabiegów in vitro z dofinansowaniem do 80 proc. kosztów – maksymalnie 15 000 złotych. - Cieszy nas fakt, że od 2018 roku jesteśmy realizatorem programu i możemy pomóc kolejnym parom. Mamy ponad 20-letnie doświadczenie w leczeniu niepłodności. Pary, które zmagają się z niepłodnością i spełniają warunki dofinansowania mogą się zgłosić do naszej kliniki, a my pomożemy dopełnić wszelkich formalności – mówi Agnieszka Staniszewska, rzecznik prasowy, kierownik ds. komunikacji i PR, INVICTA.

Zakres programu

Procedura obejmuje wykonanie punkcji pęcherzyków jajowych oraz znieczulenie ogólne podczas punkcji.  Dofinansowanie in vitro z programu obejmuje również zapłodnienie komórki jajowej dostępnymi metodami i nadzór nad rozwojem zarodków in vitro, transfer zarodków do jamy macicy oraz przechowanie zarodków kriokonserwowanych do 1 roku, a także dwie wizyty podczas ciąży.

- Pozostałe koszty, obejmujące m.in. badania laboratoryjne (kwalifikacyjne, hormonalne, infekcyjne, genetyczne, nasienia etc.), dodatkowe konsultacje specjalistyczne, nadzór nad stymulacją mnogiego jajeczkowania, koszty leków, oraz transferów kriokonserwowanych zarodków – ponoszą pacjenci – dodaje Agnieszka Staniszewska.

Kwalifikacja i przygotowanie do programu in vitro

O dofinansowanie mogą ubiegać się pary, zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, zgodnie m.in. z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii, a wiek kobiety mieści się w przedziale 21-40 lat (warunkowo w wieku między 18 a 21 lat, jeśli zastosowanie innych niż in vitro metod nie daje rokowań dla uzyskania ciąży oraz pacjentki do 42 lat, jeśli stężenie AMH wynosi powyżej 0,7 ng/ml).

- Przygotowanie do projektu dofinansowania in vitro rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem. Na wizytę można umówić się poprzez formularz na stronie www.klinikainvicta.pl lub telefonicznie: +48 (58) 58 58 800 – dodaje Agnieszka Staniszewska.

INVICTA poza realizacją programu w Chojnicach, realizuje obecnie programy jeszcze w 11 miejscach: Warszawie, Słupsku, Szczecinie, Gdańsku, Kołobrzegu, Tarnowie Podgórnym, Wrocławiu, Nowogardzie, Gminie Słupsk, Gminie Kobylnica oraz Gminie Miasto Świdnica INVICTA.

Katarzyna Maciejewska