IMiGW ostrzega. Uwaga na burze i silny wiatr!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 3 stopnia przed burzami z gradem i porywistym wiatrem dla województwa pomorskiego. Dodatkowo, do mieszkańców woj. pomorskiego skierowano na telefony komórkowe Alert RCB.

Pojawiło się podwyższone ryzyko wystąpienia gwałtownych burz i intensywnych opadów deszczu i gradu, które mogą prowadzić do podtopień ulic oraz zabudowań.   |  fot. ilustracyjne

Dziś, tj. w sobotę 15.06. od godz. 18.00 do godz. 4.00 dnia 16.06. w województwie pomorskim (wszystkie powiaty) prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 40 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 130 km/h. Miejscami grad o rozmiarze do 5 cm. Lokalnie - ryzyko wystąpienia trąb powietrznych - czytamy.

Burze i silny wiatr mogą stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia. Jeśli możesz zostań w domu, nie chowaj się pod drzewami, unikaj otwartych przestrzeni, zdejmij z balkonów/parapetów/ tarasów przedmioty. Mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu - ostrzega biuro prasowe Wojewody Pomorskiego.

W związku z prognozowanymi burzami, gradem, a nawet trąbami powietrznymi Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich zwołał posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które pracuje w wzmocnionym składzie. Sprawdzono łączność i gotowość służb do ewentualnych działań.  WCZK utrzymuje stały kontakt z powiatowymi centrami zarządzania kryzysowego i na bieżąco monitoruje sytuację meteorologiczną.

 W posiedzeniu uczestniczyli m.in. wojewoda Dariusz Drelich, nadbryg. Tomasz Komoszyński, komendant wojewódzki PSP, Grzegorz Stosik, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego, przedstawiciele policji, Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, IMGW, PKP, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, Urzędu Morskiego, Lasów Państwowych oraz gdańskiego oddziału GDDKiA.

Po południu w Komendzie PPSP w Chojnicach miało miejsce posiedzenie powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego. Udział w nim wzięli - przedstawiciele straży pożarnej, policji, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego a także starosta i włodarze gmin z powiatu chojnickiego.

Zobacz aktualne ostrzeżenia meteorologiczne - TUTAJ

(red.)

Zapisz

 1. 15 czerwca 2019  22:11   Paniki narobili a tu d.....a (2)   anonim

  Paniki narobili a tu d.....a

  5
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 16 czerwca 2019  09:29   czytelnik   anonim

   a co bys chciał b....anie żeby coś się stało

   3
   0
  • 16 czerwca 2019  01:11   ale   chojniczanin

   koci jazgot metalowców przerwany jest pozytywny aspekt ostrzeżeń

   2
   1