III Bieg dla Niepodległej

W poniedziałek 11 listopada Projekt Chojnicka Samorządność we współpracy z Urzędem Miejskim oraz Klubem Biegacza „Florian” organizują imprezę sportowo – patriotyczną w Chojnickim Parku 1000 – lecia.

Mieszkańcy Chojnic i okolic już wcześniej udowodnili, że świętując setną rocznicę wydarzenia można to zrobić na sportowo.   |  fot. ilustracyjne

Patronat honorowy nad III Biegiem dla Niepodległej objął burmistrz Arseniusz Finster. Biegacze pokonają dystans 5 kilometrów w przestrzeni 4 okrążeń trasy wyznaczonej w chojnickim parku.

Organizatorzy zapewnili start 101 uczestnikom biegu honorując w ten sposób 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Zainteresowanie biegiem było ogromne, gdyż już kilka dni temu zabrakło miejsc na internetowej liście zgłoszeń.

W pakiecie startowym uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale (będą także dyplomy), a walczyć będą o trofea sportowe w 7 kategoriach:

Kategoria kobiet:

K – 16 – 34  lat

K – 35 – 49 lat

K – 50 lat i powyżej

Kategoria mężczyzn

M – 16 – 29 lat                                 

M – 30 – 44 lata                              

M – 45 – 59 lat                                 

M – 60 lat i powyżej

Organizatorzy zapraszają zawodników oraz kibiców w poniedziałek 11 listopada o godz. 10.00 do Parku 1000-lecia na wspólne świętowanie 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w myśl hasła „Sport łączy ludzi”.

https://zapisy.domtel-sport.pl/3-bieg-dla-niepodleglej-v3966.pl.html

Marzenna Osowicka


Zapisz