II LO na Pomorskich Warsztatach Naukowych

Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie chojnickim, która wzięła udział w zajęciach na Uniwersytecie Gdańskim w ramach projektu “Zdolni z Pomorza”.

Uczniowie zobaczyli, jak wygląda codzienne życie studenckie oraz mieli szansę zapoznać się z bogatą ofertą naukową Uniwersytetu Gdańskiego.   |  fot. nad.

Każdego dnia uczniowie uczestniczyli w wykładach, jak i zajęciach o tematyce matematyczno - fizycznej. Zajęcia dotyczyły chociażby pojęcia nieskończoności, czy budowy obwodu elektrycznego, a nawet kryminalistyki. Poza zajęciami na uczestników czekały atrakcje takie jak wyjście do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl pt. “Mistrz i Małgorzata” oraz wizyta w Hevelianum.

Dzięki takiemu wyjazdowi uczniowie nie tylko zgłębili swoją wiedzę, ale ponadto, zobaczyli, jak wygląda codzienne życie studenckie oraz mieli szansę zapoznać się z bogatą ofertą naukową Uniwersytetu Gdańskiego. Wyjazd nie odbyłby się gdyby nie Joanna Jaśtak oraz Karol Jagielski, którzy zorganizowali i nadzorowali całe przedsięwzięcie.

Karol Jagielski