II LO i Technikum nr 1 znów na czele w Chojnicach

Poznaliśmy kolejny Ranking Liceów i Techników Perspektywy. Z chojnickich szkół najlepiej wypadły II LO w rankingu liceów oraz Technikum nr 1 w ZSP nr 1 w kategorii techników.

Z chojnickich szkół ponownie najlepsze okazały się II LO oraz Technikum nr 1 przy Kościerskiej.   |  fot. screen perspektywy.pl

W kategorii liceów ogólnokształcących do oceny brane były trzy kryteria - sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

II LO z Chojnic utrzymało swój poziom i po raz kolejny znalazło się w trzeciej setce rankingu. Tym razem na 263. miejscu (rok temu 279) w kraju. W województwie pomorskim II LO jest 18.

Poza rankingową 500 znalazły się pozostałe chojnickie szkoły - przed rokiem na 411 miejscu było KLO. W rankingu wojewódzkim KLO zajęło za 2017 rok 45 miejsce, a LO im. Filomatów Chojnickich zostało sklasyfikowane na 49 miejscu w województwie.

Wygrało po raz kolejny XIII LO w Szczecinie. Z województwa pomorskiego najlepsze okazało się III LO im. Marynarki Wojennej z Gdyni (1 w województwie, 5 w kraju). Z naszego regionu najlepiej poradziło sobie LO STO z Człuchowa (16 w województwie, 259 w kraju).

W kategorii techników liczyły się cztery kryteria - sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Najlepiej z chojnickich szkół (z powiatu chojnickiego) wypadło Technikum nr 1 w ZSP nr 1. Szkoła z Kościerskiej znalazła się na 242 miejscu w kraju (rok temu 254) i 10 w województwie pomorskim. W rankingowej 300 było jedynym z Chojnic.

Wygrało Technikum nr 7 w ZSE-M z Nowego Sącza. W rankingu wojewódzkim najlepsze okazało się Technikum Hotelarskie w ZS H-G z Gdyni. Z naszego regionu najlepsze okazało Technikum Leśne z Tucholi, które zajęło bardzo wysokie 15 miejsce w kraju i 2 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim za Technikum Elektronicznym w ZSE w Bydgoszczy!

(olo), fot. screen perspektywy.pl

Zapisz