I po biesiadzie ...

W ramach dotacji z konkursu grantowego, funduszu Akumulator Społeczny, nieformalna grupa z WDK Silno, pod nazwą KsięgArmia, zorganizowała w dniu 11 listopada biesiadę sileńską.

Biesiada Patriotyczna w WDK przyciągnęła mieszkańców. Wspólnie zaśpiewali patriotyczne pieśni, skosztowali słodkiego poczęstunku. Impreza była okazją do integracji lokalnej społeczności.   |  fot. (nad.)

Uroczystość poprzedzona była warsztatami, które dotyczyły genezy piosenki pt „My, pierwsza brygada”. Podczas zajęć uczestnicy poznali historię powstania pieśni. Przygotowaliśmy również wystawę fotograficzną i multimedialną ze zdjęciami z czasów I wojny światowej, oraz po odzyskaniu niepodległości przez Polskę.

Ponadto przygotowaliśmy kotyliony, papierowe flagi i dekoracje. Dzień przed biesiadą upiekliśmy babeczki, które polukrowane zostały biało - czerwoną polewą, oraz ciasta. W dniu uroczystości, przy sali pełnej gości, posłuchaliśmy występu seniorów z zespołu Malwy, oraz wokalistów: Małgorzaty Drzewickiej, Pawła Golińskiego i Leny Grzonkowskiej. Wszyscy są uczestnikami zajęć muzycznych w WDK Silno.

Na koniec zaśpiewał zespół Kubryk z Ustki, który zabawiał uczestników biesiady zarówno piosenkami patriotycznymi, jak i biesiadnymi tak, że każdy mógł sobie pośpiewać. Uroczystość była bardzo udana. Uczciliśmy odzyskanie niepodległości na wesoło.

Projekt dofinansowany w ramach Funduszu Akumulator Społeczny, ze środków MRPiPS Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Edyta Barwina

Zapisz