I Zlot Foodtrucków w Chojnicach

W dniach od 9 do 10 września trwa I Zlot FoodTrucków w Chojnicach. Impreza odbywa się przy Galerii Brama Pomorza. Przyjechało 14 mobilnych restauracji z całej Polski, które swoją różnorodnością serwowanych dań - rozpieszczają podniebienia konsumentów.

Strefa food trucków zlokalizowana jest przy Galerii Handlowej Brama Pomorza i jest dwudniowym kulinarnym wydarzeniem ze zróżnicowaną kuchnią.   |  fot. (m.n.)

Food truck jest to furgonetka, będąca punktem sprzedaży jedzenia, zwykle przygotowanego na zasadzie bufetu, restauracji na wynos. W takich pojazdach może znajdować się kuchnia służąca do przygotowywania posiłków na ciepło. Food trucki na czas zlotu serwują dania kuchni z całego świata m.in. włoskiej, meksykańskiej, czy hiszpańskiej.

Na placu królują również burgery, pizza, frytki. Wszystko świeże i przygotowywane bieżąco na miejscu. Nie zabraknie też oczywiście propozycji dla wegan i wegetarian, a także rozmaitych deserów, kaw i napojów. - Super, że dzieje się coś nowego. Jedzenie serwowane przez food trucki jest pyszne, szkoda tylko, że nie można zjeść na zapas – mówiły Kasia i Justyna, które przyszły na plac dobrze się najeść.

Póki co pogoda sprzyja zarówno degustatorom, jak i serwującym jedzenie. Jutro kolejny dzień kulinarnej uczty, która potrwa do godz. 20.

(red.), fot. (m.n.)