Gwiazdy Nocy Poetów

Miesiąc pozostał do kolejnej, XVI edycji Chojnickiej Nocy Poetów. Krystalizuje się już jej obsada aktorska i wykonawców z kręgu piosenki autorskiej i poetyckiej.

Henryk Talar i Zbigniew Buława.   |  fot. (ro)

Pewny jest już udział Piotra Machalicy, zaproszenie przyjął też reprezentant średniego pokolenia aktorów, Wojciech Machnicki. Trwają jeszcze rozmowy z trzecim aktorem, na razie jego personalia organizatorzy skrzętnie ukrywają. Nie ma natomiast już żadnych zagadek w sferze muzycznej. Listę otwierają Grzegorz Tomczak w duecie z Lidią Piękniewską, po raz pierwszy w fosie wystąpi też Barbara Stępniak - Wilk (znana chociażby z ""Pozytywki" - wspólnego przeboju z Grzegorzem Turnauem). Ponownie na włosku zawisł koncert Mirka Czyżykiewicza - dały o sobie znać podobne medyczne przypadłości, jak przed rokiem. - W tej sytuacji skierowaliśmy ofertę pod adresem artystów z Piwnicy pod Baranami - wyjaśnia Zbigniew Buława, współorganizator Nocy Poetów. - Wystąpią wspólnie pod wodzą Leszka Wójtowicza w koncercie galowym, łącznie z muzykami będziemy gościć 16-osobową "piwniczną" ekipę. Naturalnie poznamy także werdykt i zwycięzców konkursu Jednego Wiersza. Noc Poetów odbędzie się w sobotni wieczór 7 sierpnia w fosie miejskiej.

(ro)

 1. 14 czerwca 2013  17:55   Zaproście Krzysztofa Kiljańskiego   Ewa

  Uważam, że Chojnice mogłyby zaprosić Krzysztofa Kiljańskiego na Noc Poetów. Jego repertuar jak najbardziej nadaje się na tą okazję.

  0
  0
 2. 12 czerwca 2013  08:53   Z powyższych komentarzy ...   facet

  Z powyższych komentarzy można wyciągnąć kilka wniosków. Albo za wielkie nazwiska, albo za małe nazwiska, ale głównie chodzi o to , żeby "dowalić organizatorowi bez względu na to kim jest i co organizuje. Jeśli macie coś do zaproponowania (oprócz brudnych anonimowych gierek)zgłoście się do organizatora i porozmawiajcie n.t.organizacji Nocy Poetów i innych imprez. Żeby krytykować trzeba mieć alternatywne propozycje. Nie wystarczy anonimowo skrytykować i tylko obserwować jaki jest skutek waszej krytyki.To trochę za mało, żeby traktować te wpisy poważnie.

  0
  0
 3. 19 czerwca 2011  16:45   BRAK SZANSY (1)   H.W.

  W samych Chojnicach i okolicach są świetnie radzące sobie młode, amatorskie zespoły, które mają w swoim repertuarze utwory z gatunku poezji śpiewanej. Myślę,że Ci młodzi artyści świetnie zaprezentowaliby się na Chojnickiej Nocy Poetów/ Tylko...dlaczego nie mają takiej szansy????!!!!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 14 czerwca 2013  18:01   Promujcie naszych artystów!   Chojniczanin

   O tak! W 100 % zgadzam się z tą opinią! Trzeba promować przede wszystkim naszych chojnickich artystów. Wystarczy dobrze się rozejrzeć i dobrze pomyśleć. Na pewno bardzo znacznie obniżyłoby to koszty Nocy Poetów , bo tzw. Gwiazdy" duużo kosztują. Jedna gwiazda i nasi artyści.

   0
   0
 4. 24 lipca 2010  17:07   Cokolwiek by na tej prowincji ...   anonim

  Cokolwiek by na tej prowincji nie zrobić , zaraz lament, oni nie chcą poezji oni wola disco polo.

  0
  0
 5. 24 lipca 2010  17:05   do organizatora " Chojnickiej Fiesty" ! (2)   Marzena N.U.

  Proszę Pana,niech Pan " oleje " to zaściankowe miasto i małomiasteczkowe "Towarzystwo wzajemnej adoracji" .U nas znajdzie Pan bardziej sprzyjający klimat dla swojego Festiwalu i większe środki finansowe. Zapraszamy na Mazury!!!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 26 lipca 2010  21:22   W co ma wsadzić?   Ciekawska

   W co ma wsadzić?

   0
   0
  • 26 lipca 2010  21:20   do pani znad mazur   Chojniczanka

   Szanowna pani, niech się pani trzyma swoich oklepanych i zaśmieconych mazur a naszemu pięknemu miastu pozwoli w spokoju rozwijać się kulturalnie. Przez takich ludzi jak pani, wiele pięknych miast i miasteczek nie ma szansy na rozwój. A swoje zaściankowe, przeludnione, oklepane i do zrzygania przegadane mazury proszę wsadzić sobie głęboko!

   0
   0
 6. 24 lipca 2010  16:53   Twórca i animator Festwalu Sztuki Ulicznej w Chojnicach " na boczny tor "!!!   Marlena Z. z Gdańska

  W całości zgadzam się z tym komentarzem.Dla władz miasta Chojnice i P.Dyrektor Haliny Gawrońskiej liczą się jedynie : aktorska gwiazda teatru polskiego Grzegorz Szlanga i najlepszy manager kultury chojnickiej Zbigniew Buława.Tyle tylko,że pieniądze dla nich pochodzą z naszych kieszeni.Panie Mikołajczyk mimo nowej formuły Festiwalu Teatrów Plenerowych ,pieniądze i tak popłyną w 2011 dla tych panów .A propos patronów,czy Pan nie dostrzegł iż redaktor Maria Eichler z " Gazety Pomorskiej" jest Pana wrogiem?

  0
  0
 7. 24 lipca 2010  16:26   "Piwniczna" ekipa (3)   Chojniccy wielbiciele sztuki teatralnej.

  16 osobowa "piwniczna "ekipa?Jakie koszty to pociągnie-biorąc pod uwagę że ich koncert nie będzie zbyt długi,a 16 "gwiazd " należy ugościć i zakwaterować w luksusowych pokojach hotelowych.Na organizację trzydniowego Festiwalu Sztuki Ulicznej przeznaczono z kasy miejskiej i kasy ChDK łącznie zaledwie 35.000 złotych.Eugeniusz Mikołajczyk jest cudotwórcą ,że za takie grosze zorganizował fantastyczną ucztę teatralną.Dlaczego na jednodniowy projekt P.Zbigniew Buława otrzymuje z miasta i ChDK tak duże środki? " Bliższa ciału koszula " czy też festiwal teatrów plenerowych władze miejskie traktują jako niewpotrzebny w Chojnicach ? O tempora ,o moris!!! Panie Eugeniuszu dziękujemy Panu i współczujemy.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 8 lipca 2011  08:49   "pupilek" ...   anonim

   "pupilek" burmistrza Grzegorz Szlanga ma 40.000 na cały rok i potrafi

   0
   0
  • 8 lipca 2011  08:45   Ilu Was jest - tych ...   anonim

   Ilu Was jest - tych wielbicieli?

   0
   0
  • 18 sierpnia 2010  20:06   Nie znam kosztów, ale...   J. :)

   ...PIWNICZNY występ trwał ok.dwóch godzin i moim zdaniem, był...super! sLeszek Wójtowicz i deszcz przestał padać! Szkoda tylko, że Leszek Wójtowicz nie zaśpiewał swojej "Litanii"...

   0
   0
 8. 11 lipca 2010  16:16   Bla. bla ...ola la   anonim

  Bla. bla ...ola la

  0
  0
 9. 11 lipca 2010  14:51   Wstyd!!! (2)   J.

  Proszę poprawić tytuł piosenki na "BOMBONIERKA" ("Pozytywka", to piękny utwór, ale na pewno nie z repertuaru B.Stępniak-Wilk i Grzegorza Turnaua a Szymona Zychowicza!), jak również imię pani Piękniewskiej na Lena! Trudno takie błędy nazwać pomyłką, to...ignorancja! :(

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 16 lipca 2010  15:22   Upsss...   J.

   http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/96121.html No to się...porobiło! :( Przedwczoraj byłam za wcześnie, jak na PIWNICZNE otwarcie, ale skoro nawet barek nieczynny..., pozostają więc w Piwnicy już jedynie występy KABARETU jazzowe czwartki, ale bez...KAWY? ;) Rzeczywiście, interesujące KTÓŻ ów prym będzie wiódł...

   0
   0
  • 14 lipca 2010  01:19   Racja   fan

   Nie wiem, czy to organizatorzy, czy dziennikarz poprzekręcał nazwiska. Konferansjerem Piwnicy pod Baranami był po Piotrze Skrzyneckim Marek Pacuła, nie Piotr Pacuła. Był i już nie jest więc raczej nie pod jego "wodzą" przyjadą. Radzę sprawdzić pod czyją.

   0
   0
 10. 5 lipca 2010  20:48   Miej pretensje do drugiego ...   rabar

  Miej pretensje do drugiego współorganizatora, bo Buława orze jak może.

  0
  0
 11. 5 lipca 2010  20:32   Chyba po raz pierwszy ... (1)   anonim

  Chyba po raz pierwszy zostanę w domu, zamiast pójść na Noc Poetów. Panie Buława, są ludzie, którzy pamiętają o bytności na niej Marka Grechuty, Raz Dwa Trzy i Grzegorza Turnaua.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 14 lipca 2010  01:13   Przepraszam, a jaki problem ...   ja

   Przepraszam, a jaki problem tutaj jest? Za małe nazwiska? Czy może Pan utknął na pewnych wymienionych? Radzę poczytać o uczestnikach, zwłaszcza o artystach Piwnicy pod Baranami - jeśli to jes za mało, to życzę powodzenia w siedzeniu w domu.

   0
   0