Gramy dalej! Chojniczanka pewnie pokonała GKS Bełchatów

Chojniczanka awansowała do 1/8 Pucharu Polski, pokonując dziś (9.08.) pewnie w Bełchatowie drugoligowy GKS 3:0.

Chojniczanka awansowała dziś do 1/8 Pucharu Polski i zmierzy się z Termaliką.   |  fot. (olo)

GKS Bełchatów – Chojniczanka 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Tomasz Boczek (55), 0:2 Tomasz Mikołajczak (61), 0:3 Jacek Podgórski (72).

Chojniczanka: JanukiewiczLisowski, Boczek, Markowski, Dampc, Biskup (54. Drozdowicz), Zawistowski, Danielewicz, Bąk (63. Podgórski), Grzelak, Mikołajczak (70. Drzazga).

Trener Krzysztof Brede nieco przemeblował skład Chojniczanki w porównaniu z sobotnim meczem ze Stomilem Olsztyn. Na boisku w pierwszym składzie pojawili się Michał Markowski, Maciej Dampc, Jakub Biskup, Jakub Bąk i Rafał Grzelak (trzej ostatni weszli na mecz ze Stomilem po przerwie). Nie wpłynęło to jednak na Chojniczankę, a już na pewno nie na wynik, który na pewno cieszy.

Chojniczanka powinna prowadzić w Bełchatowie już do przerwy (m.in. strzał Markowskiego w słupek), co przyznawali w komentarzach nawet miejscowi dziennikarze i komentatorzy. Jednak mimo kilku okazji gościom nie udało się pokonać … wychowanka Chojniczanki Arkadiusza Moczadły. Będąc przy nazwiskach warto wspomnieć, że GKS z Chojniczanką oprócz Moczadły i trenera Mariusza Pawlaka łączy jeszcze jedno nazwisko. W Bełchatowie gra bowiem ulubieniec chojnickich kibiców Marcin Garuch, który wrócił do polskiej piłki po krótkiej przygodzie za granicą.

Wracając jednak do meczu Chojniczanka pokazała wyższość w drugiej połowie, wykorzystując tylko trzy z kilku stworzonych sytuacji. Pierwszego gola zdobył Tomasz Boczek, który wykorzystał dośrodkowanie Pawła Zawistowskiego. Kilka minut później podwyższył Tomasz Mikołajczak. Przy tej akcji gospodarze sygnalizowali wcześniejszy faul, ale sędzia nie wahał się i gola uznał. Na 3:0 podwyższył Jacek Podgórski, który zdobył gola kilka minut po wejściu na boisko.

20 września Chojniczanka zmierzy się z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.

1. 9 sierpnia 2017  22:43   Gratuluje. Jedziemy dalej.   lisek