Grad medali Mistrzostw Polski dla ChKŻ

W miniony weekend zakończyły się Mistrzostwa Polski klas olimpijskich. 162 najlepszych żeglarzy w kraju rywalizowało na wodach Zatoki Gdańskiej dniach 25-28.09. Wśród nich nie zabrakło także zawodników Chojnickiego Klubu Żeglarskiego.

Magdalena Kwaśna   |  fot. A.Kwaśny

Mistrzostwa odbywały się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (od słabego wiatru do wiejącego nawet 6 stopni w skali Beauforta), co wymagało od zawodników niezwykłego skupienia oraz umiejętności.

W tak wymagających warunkach swoją klasę ponownie pokazała nasza zawodniczka Magda Kwaśna. W klasie Laser Radial Kobiet, po wyrównanej walce, Magda wywalczyła złoty medal w kategorii Młodzieżowej oraz brązowy medal w kategorii open. Do złotego medalu zabrakło jej bardzo niewiele - tylko 1 punkt.

1

W klasie 470 rywalizowały nasze dwie załogi. W klasyfikacji Młodzieżowej kobiet złoty medal wywalczyła Ewa Szczęsna wraz z Jagodą Reszką z UW Warszawa. Załoga w składzie Irmina Mrozek Gliszczyńska wraz z Antoniną Marciniak z Bazy Mrągowo, wywalczyła brązowy medal w klasyfikacji Seniorów open.

Należy także wspomnieć o bardzo dobrych wynikach naszych byłych wychowanków. Kacper Ziemiński zdeklasował rywali w klasie Laser i zdecydowanie zdobył złoty medal w klasyfikacji open. Karol Jączkowski i Artur Baranowski wywalczyli srebrny medal w klasyfikacji open w klasie 470. W tej samej klasie Filip Florek i Dominik Janowczyk wywalczyli złoty w kategorii Młodzieżowej oraz brązowy medal w klasyfikacji open.

W klasie 49erFX Kobiet srebrny medal w klasyfikacji open zdobyła Zuzanna Rybicka wraz z Mają Kos. W klasie Finn Miłosz Wojewski wywalczył brązowy medal w klasyfikacji open, a Mikołaj Lahn srebrny medal w klasyfikacji Młodzieżowców.