Gorycz porażki w Chojnicach

Drużyna Podbeskidzie Bielsko-Biała prowadzona przez nowego trenera, którego debiut przypadł w Chojnicach, w niedzielne popołudnie rozegrała w 10 kolejce rozgrywek spotkanie z Chojniczanką.

Końcowe minuty zrekompensowały prawie cały mecz, który do emocjonujących nie należał. Ostatecznie Chojniczanka przegrała z Podbeskidziem 2:3 tracąc gola w doliczonym czasie gry.   |  fot. Rmak

Chojniczanka: Kuchta – Byrtek, Bartosiak, Kasperowicz, Niepsuj (65. Ryczkowski), Kalinkowski (65. Mazek), Drewniak, Karbowy (79. Czajkowski), Mikołajczyk,Tuszyński (65. Skrzypczak), Mikołajczak.

Bramki: 45+1. Karbowy, 73. Skrzypczak – 6. Biliński, 54. Biliński, 90+3. Simonsen

Kartki:   45+4. Niepsuj (CHO) – 7. Rodriguez (POD), 24. Biliński (POD), 45+4. Janota (POD)

Mimo pierwszych minut przewagi Chojniczanki to goście niespodziewanie już w 6 minucie otworzyli wynik spotkania po strzale głową Bilińskiego. Wraz z upływem czasu gra toczyła się w środkowej strefie, a dośrodkowania z bocznych sektorów boiska często były niedokładne. Pod koniec pierwszej połowy szczęście nie opuściło Chojniczanki, kiedy po uderzeniu z ostrego kąta piłka trafiła w słupek. Jako, że szczęcie, jak powiadają chodzi parami to minutę później Chojniczanka doprowadziła do wyrównania po strzale Karbowego.

Po przerwie w 54 minucie po uderzeniu piłki w słupek skuteczną dobitką popisał się Biliński, który dał prowadzenie przyjezdnym na 2:1. Chojniczanka miała swoje okazje na doprowadzenie do remisu, jednak skuteczna interwencja bramkarza Podbeskidzia po uderzeniu Mikołajczaka, a w chwilę później Karbowego zapobiegła utracie gola. „Co się odwlecze, to nie uciecze” i myśl tego przysłowia Skrzypczak w 72 minucie doprowadził do remisu.

Końcowe minuty to ofensywna gra obu zespołów, które chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wprawdzie w 87 minucie goście podwyższyli na 3:2 jednak gol nie został uznany z powodu spalonego. Kiedy wydawało się, iż spotkanie zakończy się wynikiem remisowym, to w doliczonym czasie gry piłkę do siatki skierował zawodnik gości ustalając wynik spotkania na 3:2 dla Podbeskidzia.

W niedzielę 18 września o godz. 15 w 11 kolejce Chojniczanka zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec.