Górnik Zabrze i Chojniczanka powalczą o Ekstraklasę!!!

Sprawa awansu do Ekstraklasy rozstrzygnie się prawdopodobnie na dwóch boiskach, choć na awans liczy jeszcze aż sześć drużyn. Największe szanse mają jednak Górnik Zabrze i Chojniczanka!

Chojniczanka za tydzień zagra o awans do Ekstraklasy.   |  fot. (olo)

WIGRY SUWAŁKI – CHOJNICZANKA 2:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Paweł Zawistowski (14. karny), 0:2 Paweł Zawistowski (21. rzut wolny), 1:2 Damian Kądzior (47), 1:3 Rafał Grzelak (49), 2:3 Kamil Zapolnik (86).

Chojniczanka: BudziłekKosakiewicz, Lisowski, Biernat, Pietruszka, Biskup (57. Niedziela), Zawistowski, Grzelak (86. Kieruzel), Gierszewski, Rybski, Mikołajczak.

Po dzisiejszej kolejce zrobił się jeszcze większy ścisk w górnej części ligowej tabeli. Warto tylko nadmienić, że za tydzień w ostatniej kolejce o awans do Ekstraklasy będzie się biło aż sześć drużyn. Tyle zespołów zachowało bowiem teoretyczne szanse awansu. Największe szanse mają jednak Górnik Zabrze i Chojniczanka, które dziś wygrały swoje mecze i po wpadkach innych zespołów między sobą mogą rozstrzygnąć losy awansu.

W lepszej sytuacji jest Górnik, który mimo że ma tyle samo punktów co Chojniczanka, jest w tabeli wyżej, gdyż ma o wiele lepszy bilans meczów bezpośrednich. Górnika czeka jednak mecz wyjazdowy do Puław i pojedynek z walczącą o utrzymanie Wisłą. Chojniczanka zagra natomiast u siebie z Chrobrym Głogów. Co prawda goście grają już tylko o pietruszkę, ale dziś udowodnili, że nikomu nie odpuszczą i pokonali faworyta do awansu Zagłębie Sosnowiec 1:0.

W przypadku potknięcia Górnika i Chojniczanki o awans będą grali Zagłębie Sosnowiec, Miedź Legnica, GKS Katowice i Olimpia Grudziądz. Te cztery zespoły muszą jednak liczyć na brak zwycięstw Górnika i Chojniczanki. Chojniczanka do walki o awans w ostatniej kolejce wystartuje do finałowego biegu z drugiego miejsca – to dzięki przegranym Zagłębia i Olimpii. Pierwszy w walce o awans jest Górnik Zabrze, który dziś rozniósł u siebie Podbeskidzie 4:0. Jak silny jest zabrzański zespół Chojniczanka przekonała się całkiem niedawno, przegrywając 6:1.

Dziś Chojniczanka zagrała dobrze i co najważniejsze bardzo skutecznie. Już w 13. min. faulowany w polu karnym przez byłego bramkarza Chojniczanki Damiana Podleśnego był – po podaniu od Andrzeja Rybskiego - Tomasz Mikołajczak. Karnego na bramkę zamienił Paweł Zawistowski. Kilka minut później kapitan Chojniczanki podwyższył na 2:0 po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego.

Gospodarze również mieli kilka okazji, jednak świetnie w bramce Chojniczanki spisywał się Łukasz Budziłek. Przyznać trzeba, że to pewny punkt chojnickiej bramki w tym sezonie. Do przerwy Chojniczanka prowadziła więc 2:0. Gospodarze świetnie zaczęli drugą połowę. Po kilkudziesięciu sekundach udało im się strzelić bramkę kontaktową, a jej strzelcem był Damian Kądzior. Chojniczanka szybko odpowiedziała trafieniem Rafała Grzelaka, który wykorzystał małe zamieszanie i skierował piłkę do bramki.

Przez kolejne minuty Chojniczanka grała mądrze i kontrolowała przebieg spotkania. Aż do 86. min, kiedy to gospodarze po trafieniu Kamila Zapolnika strzelili bramkę kontaktową. W końcówce trener wpuścił na boisko Piotra Kieruzela, który miał za zadanie wspomóc defensywę w ostatnich minutach meczu. Chojniczanka utrzymała korzystny wynik, choć serca piłkarzy i sztabu szkoleniowego biły mocno, bo sędzia przedłużył mecz aż o pięć minut.

Za tydzień w niedzielę mecz o awans do Ekstraklasy!!! Nikogo nie może zabraknąć na stadionie!!! Chojniczanka musi pokonać Chrobrego i czekać na wynik meczu Górnika. Wszystko się może zdarzyć! Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 15.00.