Gminy dla powiatu, powiat dla gmin

Komitet Wyborczy Wyborców Powiatowe Forum Samorządowe przedstawił w restauracji w Nieżychowicach swój program wyborczy oraz kandydatów do rady powiatu chojnickiego z miasta Chojnice, gminy Chojnice i gminy Konarzyny oraz z miasta i gminy Czersk.

KWW PFS powstał, by przedstawiciele wymienionych wyżej gmin wspólnie mogli po wyborach działać dla dobra powiatu, a powiat dla dobra tych gmin.

- Nasz program wyborczy, który w znacznym stopniu, jest spójny ze „Strategią Rozwoju Powiatu Chojnickiego do roku 2025”, zamierzamy realizować ściśle współpracując z samorządami gmin, sąsiednich powiatów oraz samorządem wojewódzkim, przy skutecznym pozyskiwaniu środków finansowych ze źródeł zewnętrznych, w tym szczególnie z Unii Europejskiej – mówił prowadzący Piotr Stanke, były poseł, a obecnie zastępca wójta gminy Chojnice. - Głosując na nas, głosując na nasz program wyborczy, opowiadacie się za dynamicznym rozwojem całego powiatu chojnickiego.

Powiatowe Forum Samorządowe chce m.in. skutecznie wdrażać budżet obywatelski na szczeblu powiatu, podejmować działania w zakresie aktywizacji rynku pracy w powiecie chojnickim z uwzględnieniem zatrudniania obcokrajowców, stawiać na dalszy rozwój infrastruktury rekreacyjno-sportowej, ściśle współpracować z organizacjami pozarządowymi, dostosowywać edukację do potrzeb rynku pracy, wspierać zdolnych uczniów i kształcenie zawodowe. Jednym z punktów jest też bezpłatna komunikacja dla uczniów dojeżdżających na zajęcia w szkołach prowadzonych przez samorząd powiatowy.

„Jedynką” do rady powiatu z miasta Chojnice jest Piotr Stanke, były poseł i wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, a od  2011 roku zastępca wójta gminy Chojnice. Warto dodać, że w 2014 roku Stanke miał najlepszy wynik w wyborach do rady powiatu chojnickiego z miasta Chojnice. Z gminy Chojnice i Konarzyny liderką listy jest Stefania Majewska-Kilkowska, od 28 lat pełniąca funkcję sekretarza gminy Chojnice. Natomiast z miasta i gminy Czersk listę otwiera były burmistrz Czerska, a obecnie członek zarządu powiatu chojnickiego Marek Jankowski.

(olo)

Zapisz

 1. 11 października 2018  23:20   No jak co zrobil   Traktuje wyborców niepoważnie

  Po wygraniu w wyborach mandatu radnego zrezygnował by zostać wicewójtem... I znowu kandyduje ;-)

  10
  0
  Odpowiedz
 2. 11 października 2018  18:48   Co (1)   Wyborca.

  Co pan stanke zrobil w tej kadencji?

  10
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 3. 11 października 2018  18:28   Należy się sprostowanie! (1)   Uważny czytelnik

  "...Natomiast z miasta i gminy Czersk listę otwiera były burmistrz Czerska, a obecnie członek zarządu powiatu chojnickiego Marek Szczepański." Marek Szczepański nigdy nie był burmistrzem Czerska. Chyba, że się mylę?

  3
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 4. 11 października 2018  12:00   Brusy - lista nr 3   Pozdrawiam

  Brusy - tam nie ma chętnych do komitetu ? Już zrozumieli Wasze działanie i co reprezentujecie.

  3
  4
  Odpowiedz
 5. 11 października 2018  11:58   a gdzie informacja o finansowaniu artykułu ? (3)   anonim

  To nie wygląda jak artykuł, szczególnie zdjęcie. Brakuje informacji o finansującym.

  1
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 11 października 2018  13:04   masz w pierwszym zdaniu, nie ...   anonim

   masz w pierwszym zdaniu, nie mieszaj już ok, pomieszaj sobie w spodniach, będzie ci lepiej

   2
   2
  • 11 października 2018  12:54   Jełopie to jest relacja a ...   anonim

   Jełopie to jest relacja a nie prezentacja konwencji, zauważ, że inne też nie mają , a tylko całe te, które je opłaciły, powierć sobie dziurze w serze a nie tu

   3
   2
  • 11 października 2018  12:18   Masz w pierwszym zdaniu   anonim

   Komitet Wyborczy Wyborców Powiatowe Forum Samorządowe przedstawił swój program wyborczy oraz kandydatów do rady powiatu chojnickiego z miasta Chojnice, gminy Chojnice i gminy Konarzyny oraz z miasta i gminy Czersk. - odbyło się spotkanie niedawno w Nieżychowicach

   0
   3
 6. 11 października 2018  11:43   kto tym razem??   ciekawskie jajo

  Ciekawe kogo tym razem wójt "przezimuje" po wyborach?? po zeszłych załatwił ciepła posadkę poległemu w wyborach burmistrzowi Czerska Markowi Jankowskiemu... etatowy członek zarządu a nawet mandatu radnego nie zdobył

  12
  1
  Odpowiedz